هوشمند سازی منزل و تاثیر ان در فروش

در مورد مزایای هوشمند سازی ساختمان به صورت مفصل در مقاله های گذشته صحبت کردیم امروز میخواهیم تاثیر هوشمند سازی منزل در فروش را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید .

همیشه مهترین قسمت در ساخت و ساز و حتی بازسازی آپارتمان ها و منازل بحث فروش آنها پس از اتمام کار و یا حتی در حالت پیش فروش آنهاست. سازندگان و پیمانکاران برای اینکه بتوانند ساختمان خود را به راحتی و با سود خوب به فروش برسانند می‌بایست توجه خریداران را به ساختمان های خود جلب کنند.

این کار با استفاده از متریال جدید، لوکس، کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه امکان‌پذیر است، همچنین پیمانکاران و ساکنین همیشه دنبال امکانات و تجهیزات جدیدی هستند که در پروژه‌های قبلی وجود نداشته و یا به روز باشد. یکی از این دسته محصولات سیستم های خانه هوشمند می باشد چرا که علاوه بر امکانات کاربردی و مفیدی که برای کاربر ایجاد می کند، ظاهر فوق العاده لوکس و مدرنی به ساختمان می‌دهد که هنگام معرفی و بازدید از پروژه فروشنده می تواند روی این موضوع بسیار مانور بدهد و نظر خریدار را به خانه هوشمند جذب کند، به گونه ای خریدار مجذوب ساختمان شود.

هوشمند سازی منازل

کنترل خانه هوشمند از طریق کلید لمسی

برای مثال هنگام ورود به ساختمان می‌توان از درب بازکن اثرانگشتی استفاده کرد که فروشنده انگشت خود را روی حسگر دستگیره و یا سیستم در بازکن قرار می‌دهد که بعد از شناسایی، سیستم دستور باز شدن درب را می‌دهد و سپس بعد از ورود با تاچ کردن یک آیکون از تاچ پنل که سناریوی ورود نام دارد، تمامی چراغ های ساخت روشن شده و سیستم فن کوئل فعال می‌شود و یک موزیک ملایم پخش می‌شود همزمان با تمام این اتفاقات پرده ها نیزبه کنار می‌روند در این لحظه است که مشتری هیپنوتیزم می شود و محواین همه اتفاق زیبا و همزمان می‌شود.

حتی دیگر نیاز به تعریف بیش از حد از ساختمان نیست که بخواهد خریدار را ترغیب به خرید کند به طور مثال: تعریف از کابینت ها که از جنس ام دی اف هایگلاس میباشد و…ویا سنگ فرش سالن ،و.. انچنان موثر نباشد .چرا که این امکانات شاید بین خیلی از ساختمان های فعلی یکسان باشد و خیلی موضوع قابل توجهی نباشد. اما یک هوشمند سازی منزل ی به عبارتی خانه هوشمند هیچ وقت تکراری و قدیمی نمی شود و روز به روز فقط به آپشن ها و زیبایی های آن اضافه می شود که ما در ادامه به چند ویژگی دیگر این خانه ها اشاره می کنیم.

همانطور که ظاهر و متریالی که در یک ساختمان به کار رفته است می تواند آن را از بقیه متمایز کند و ارزش بیشتری به ساختمان بدهد، هوشمند سازی منزل نیز تاثیر خیلی بسزا و مهمی از لحاظ فروش و حتی استفاده ی شخصی دارد  به این دلیل که با هوشمند شدن منزل، ما یک آپشن خیلی کارآمد و مهمی به آن اضافه کرده ایم و ساختمان خود را از لحاظ امکانات و امنیت ارتقاء چشمگیری داده ایم.

چگونه هوشمند سازی منزل منجر به افزایش چشمگیر ارزش ساختمان میشود

 

شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه؟ با هوشمندسازی ساختمان شما میتونید همه ی بخش های خونه ی خودتون را کنترل کنید  ازجمله سیستم های روشنایی، سرمایش، گرمایش ،اعلام حریق ، اعلام سرقت و …. و به جرأت می‌توان گفت با هوشمند سازی منزل حدودا از ۸۰ درصد اتفاقات ناگهانی و خطرناک از قبیل: آتش سوزی، اتصالی برق ،انفجار( توسط پخش شدن گاز در منزل) و … جلوگیری می کند.

 

از دیگر آپشن های یک خانه هوشمند ضد سرقت بودن آن است. سرقت از منازل هوشمند برای سارقان به شدت سخت و حتی غیر ممکن است. زیرا در هر لحظه و زمان خانه تحت کنترل ما و سنسورهای بسیار قوی که دقت آنها حتی چند برابر انسانه، قرار دارد.

این مورد یک ویژگی خیلی بزرگ محسوب می‌شود و خانه‌های هوشمند را نسبت به بقیه خانه ها برتری می بخشد و موجب حفظ جان و مال عزیزان ما می‌شود.

اینها همه قسمت کوچکی از مزیت‌های، حفاظتی و امنیتی از منزل هوشند بود از ویژگی ها و جذابیت های دیگر آن می توان موارد زیر اشاره کرد:

تعریف سناریو های جالب و کارآمد:

کنترل خانه از طریق تاچ پنل

کنترل خانه از طریق تاچ پنل

یعنی یک سری از اعمالی که ما دوست داریم پشت سر هم و یا بصورت زمانبندی شده انجام شود سناریو خانه هوشمند میگویند. به طور مثال یک سناریو به عنوان سناریوی مهمان تعریف کنید که با فعال کردن آن تمام روشنایی های سالن پذیرایی به طور کامل روشن شود. و یا سناریوی تحت عنوان سناریوی خروج که هنگام خارج شدن از منزل می‌توان استفاده کرد. این سناریو می‌تواند به این گونه ای تنظیم بشود  که پس از اینکه روی سناریو خروج کلیک کردیم 30 دقیقه بعد فعال شود تا فرد کاملا از منزل خارج شود سپس روشنایی‌های اضافه را کم کرده و در صورت انتخاب فرد سیستم گرمایش و سرمایش نیز روی دورکند قراردهد و یا خاموش کند و هنگامه بازگشت فرد بر عکس این عمل را اجرا کند یعنی روشنایی های مورد نیاز و سیستم گرمایش و سرمایش ما را فعال کند.

شما میتونید در لحظه و هر مکان فقط با یک کلیک از طریق موبایلتان انواع سناریو ها را فعال و غیر فعال کنید.

از موارد دیگر که خیلی مهم است می توان به کارایی آسان و راحت هوشمند سازی منازل اشاره کرد کارایی با این سیستم برای سالمندان افراد مسن و کودکان خیلی راحت و قابل فهم بوده و نیازی به داشتن مهارت خاص و … نیست.که در مورد تاثیر خانه هوشمند در زندگی سالمندان به طور مفصل صحبت کردیم.

نکته بعدی می توان به زیبایی ظاهر خود کلیدها، پریزها و تاچ پنل نیز اشاره کرد که یک جلوه خاص و زیبایی به ساختمان می دهد با طرح ،رنگ وظاهر خود و هم و با کم شدن حجم کلیدها و پریز ها که فضای زیادی را روی دیواراشغال می کند.

با توجه به ویژگیهای بیان شده از خانه هوشمند و دانستن این ویژگی ها توسط خریدار و یا حتی در حین بازدید از ساختمان وقتی خریدار به صورت ظاهری منزل هوشمند را ملاحظه می‌کند و کمتر شدن حجم کلید پریزها را متوجه میشود.  و همچنین زمانی که کارایی و ویژگی‌های منازل هوشمند را بداند علاقه آن دو چندان شده و استقبال بیشتر خواهد کرد و اینجاست که می‌توانید از تاثیر تجهیزات هوشمند سازی در فروش غافلگیر شوید .

نکته :خانه های هوشمند هیچ وقت قدیمی نمی شود و روز به روز فقط ارتقا پیدا می‌کنند وبا تکنولوژی پیش میروند.

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها