کنترل پرده برقی از طریق ریموت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]و در مقاله ی قبل در مورد انواع پرده هوشمند و سوالات رایج به صورت کامل صحبت کردیم اکنون میخوایم همه چیز در مورد پرده برقی  و همچنین به سوالات مرتبط با پرده برقی پاسخ دهیم از جمله : به این سوال :چه پرده هایی را می توان برقی کرد ؟ به صورت کامل توضیح دهیم . پس با ما همراه باشید .

پرده های برقی و موتورهای آن سیستمی هستند که گاها با آنها آشنا هستید و شنیده اید یا در منزل های لوکس دیده اید که پرده ها بصورت برقی توسط ریموت کنترل و یا از روی کلید و حتی توسط نرم افزار موبایل باز و بسته می شوند و با خود گفته اید که چقدر با کلاس و عالی که پرده ها برقی جابجا می شوند یا چقدر خوب که بدون اینکه بخواهیم به پشت مبل ها برویم تا به نخ پرده برسیم و گاها به سختی پرده ها را باز یا بسته کنیم .

این موتورهای پرده برقی و ریل های برقی زمانی یک کالای فوق لوکس بود که به علت قیمت بالای آن فقط قشر خاصی از جامعه قادر به استفاده از آن بودند . اما امروز با وجود موتورهای جدید و مناسب قیمت این امکان وجود دارد که همه ی اقشار جامعه از پرده برقی استفاده کنند .

 

حال  سوالات مهم در ذهن شما بوجود امده :

1-چرا باید از پرده برقی استفاده کنیم؟

2-انواع موتور ریل پرده چگونه کار می کند؟

3-انواع موتورها ؟

4-انواع ریل ها   ؟

5-کدام ریل و موتور  بهتر است ؟

6-چه نوع پرده ای را می توان برقی کرد ؟

7-قیمت پرده برقی چقدر است ؟

ما به همه ی  این سوالات پاسخ می دهیم تا در صورت تایید بتوانید از پرده برقی استفاده کنید .

 

1-چرا باید از پرده برقی استفاده کنیم؟

 

از زمانهای قدیم تا به امروز برای همه ی پنجره ها و درب های شیشه ای منازل ، ادارات و فروشگاه ها و …. از پرده استفاده می شود البته در گذشته هدف استفاده از پرده فقط برای کنترل نور ورودی به داخل منزل بود که نور آفتاب که وارد منزل می شود را کم یا زیاد کنیم و یا برای جلوگیری از مشخص نبودن داخل منزل پرده ها را بکشیم .

اما امروزه علاوه بر اهداف قبلی در استفاده پرده ها ، از پرده های بسیار شیک به عنوان یک قسمت از دکوراسیون داخلی استفاده می شود و از چندین لایه مختلف پرده استفاده می کنند که مثلا آستر جهت کنترل نور ، تور و حریر برای تزئین رویه پرده و ….

استفاده می شود به همین دلیل امروزه هزینه دوخت و اجرای پرده های لوکس امروزی بسیار بالا رفته و چندین میلیون تومان هزینه پرده های یک منزل می شود ولی در بیشتر مواقع به دلیل سنگینی پرده ، در دسترس نبودن نخ پرده و …. نمی توان پرده ها را باز و بسته کرد و یا در اکثر مواقع باز هستند و یا بسته یعنی در واقع هدف اصلی اجرای پرده که باز و بست آن و کنترل نور منزل است در اختیار مصرف کننده نیست.

و همچنین هزینه زیادی را جهت اجرای پرده متحمل شده ولی کاربردی و مفید واقع نشده است اما با برقی کردن پرده ها تمام این مشکلات بر طرف خواهد شده پرده های برقی و اتوماتیک این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و به دلایل زیر همه به سمت برقی کردن پرده ها رفته اند :

1-با توجه به افزایش طول پنجره ها ، طول پرده ها زیاد شده و باز و بسته کردن آنها سخت و سفت می باشد بطوریکه افراد از باز و بسته کردن پرده ها منصرف می شوند .

2-به دلیل چیدمان مبلمان و یا وسایل تزیینی در کنار پنجره ها گاها دسترسی به نخ پرده ها مشکل شده بطوریکه برای باز و بست پرده باید وسایل و مبلها را جابجا کرد که همین امر باعث می شود در بیشتر مواقع پرده ها را باز و بسته نکنند .

3-با توجه به قیمت موتور پرده و ریل پرده برقی که بسیار کمتر از قیمت خود پرده هاست افراد به این نکته پی برده اند که ارزش این را دارد که پرده ای که هزینه چند میلیونی برای آن پرداخت شده برقی شود تا در استفاده از آن نیز راحت باشیم پس یا همان پرده ها را برقی می کنند و حتی در بعضی مواقع حاضرند از هزینه خود پرده کم کنند تا موتور و ریل برقی را جایگزین آن کنند .


2-انواع موتور ریل پرده برقی چگونه کار می کند؟

برای برقی کردن پرده های برقی در واقع فقط نیاز به ریل مخصوص و موتور پرده برقی نیاز است موتور به ریل متصل می شود و با وصل شدن برق به موتور پرده برقی می توان از طریق ریموت کنترل پرده ها را باز و بسته کرد و حتی در نقطه دلخواهی آنرا متوقف کرد . همچنین در خانه های هوشمند پرده ها را می توان از طریق نرم افزار خانه هوشمند و موبایل نیز کنترل کرد . پس تجهیزات مورد نیاز موارد زیر است :

1-موتور  2-ریل  3-ریموت کنترل

پرده های برقی و موتورهای آن دارای انواع مختلفی از نظر عملکرد و کیفیت و برند هستند و در اکثر مواقع هر سه موارد مورد نیاز باید از یک برند و یا شرکت باشند مثلا نمی توان موتور برند A را به ریل برند B متصل نمود پس در انتخاب ریل و موتور پرده حتما به خدمات و اصالت شرکت ارائه دهنده دقت کنید چرا که اگر ریل یا موتور دچار مشکل شوند فقط همان شرکت قادر به رفع مشکل هستند پس باید گارانتی معتبری داشته با شند و خدمات قابل قبول و مطمئنی را ارائه کنند.

3-انواع موتورهای پرده برقی ؟

 

 

 

موتورهای پرده برقی در دو نوع گیربکسی و سیمی ارائه می شوند .

 

در کلیپ زیر انلاکس موتور پرده برقی را میبینیم.

 

نوع سیمی :

 

در این نوع  در واقع به جای همان نخ موجود در پرده های قدیمی از سیم استفاده می شود یک موتور سیم را می کشد تا پرده باز و بسته شود . این نوع از پرده را شرکت های ایرانی و خارجی ارائه می کنند و در اکثر مواقع موتورهای ارائه شده دارای دو موتور هستند که می توان دو لایه پرده هوشمند تقریبا جزء ارزان قیمت ترین نوع سیستم های پرده برقی هستند،می توان استفاده کرد البته با توجه به وجود سیم و قرقره صدای بیشتری نسبت به مدل های دیگر دارد که برقی آنرا نمی پسندند .

 

نوع گیربکسی :

این نوع موتور مستقیما به خود ریل متصل می شود و پرده را باز و بسته می کند در این نوع از پرده هوشمند برقی برای هر لایه پرده باید یک موتور استفاده کرد و به دلیل اتصال مستقیم موتور به ریل علاوه بر قدرت بالا صدای کمتری تولید می کند همچنین در بیشتر این نوع از موتورها از سنسورهایی استفاده شده که ابتدا و انتهای ریل را به صورت خودکار تشخیص می دهند و در پایان مسیر متوقف می شوند .

البته این دو نوع موتور برای پرده های کناررو و وسط بازشو استفاده می شود دو در پرده های بالارو و موتورهای مختلفی وجود دارند .

برای دیدن انواع موتور پرده برقی این مقاله را از دست ندهید.

 

4-انواع ریل های پرده برقی  ؟

 

 

ریل های پرده برقی کناررو نیز دو نوع دارند :

1-نوع سیمی و قرقره 2-تسمه و گیربکس

 

1-نوع سیمی :

 

در این نوع از ریل یک سیم رفت و برگشت در طول ریل وجود دارد و در دو طرف ریل دو قرقره وجود دارد که در این سیم بر روی قرقره قرار می گیرد و یک قلاب آویز پرده بر روی یک نقطه از سیم متصل می شود و با حرکت سیم این قلاب به ابتدا و انتهای ریل حرکت می کند و پرده را باز وبسته می کند حال با متصل کرده سیم به قرقره موتور پرده این کار را به صورت برقی می توان انجام داد .
این نوع ریل را می توان هم به صورت کنار بازشو استفاده کرد هم به صورت وسط بازشو .

 

 

2-تسمه و گیربکسی :

 

این نوع از ریل از یک تسمه به جای سیم استفاده می کند و مانند یک نوار نقاله می ماند که به صورت رفت و برگشتی در طول ریل امتداد دارد و در دو طرف ریل یک قرقره متصل به گیربکس وجود دارد و تسمه بر روی این قرقره ها حرکت می کند و قلاب پرده نیز که به هم آورد معروف است بر روی یک نقطه از تسمه متصل می شود ( برای کناررو یک نقطه و برای وسط بازشو دو نقطه ) و با حرکت گیربکس تسمه حرکت کرده و قلاب پرده را به سمت ابتدا و انتهای ریل می برد و پرده باز و بسته می شود .

5-کدام ریل و موتور پرده هوشمند بهتر است ؟

 

اینکه کدام یک از نوع ریل ها و موتورها بهتر از دیگری است را نمی توان به صورت کلی بیان کرد چرا که متناسب با قیمت و کارایی و حتی طول و وزن پرده هر کدام مزایای خود را دارد و باید متناسب با پروژه فقط داده شود ولی در کل و مقایسه با هم در اکثر موارد مزایای موتورهای گیربکسی بیشتر از مدل سیم و قرقره است البته باید توجه داشت که قیمت مدل گیربکسی بیشتر از مدل سیمی است که اکثر هم قیمت بودند مدل گیربکسی تقریبا هیچ نقص دیگری ندارد .

 

6-چه نوع پرده هایی را می توان برقی کرد ؟

پرده ها عموما به دودسته کناررو و بالارو و تقسیم می شوند .

چه نوع پرده هایی را میتوان هوشمند کرد ؟

پرده برقی کنار رو

پرده های کناررو و وسط بازشو اکثرا از پارچه ها ، تور ، حریر ، ساتن و مخمل استفاده می کنند و تقریبا تمام پرده های کناررو و وسط بازشو را می توان برقی کرد . از پرده های پنجره های کوچک با ارتفاع کم گرفته تا پرده های بزرگ دوبلکس و حتی پرده های سالن بزرگ می توان برقی کرد . البته نوع موتور هر پرده و ریل ان نیز متناسب با وزن و طول پرده متغیر است .

برای مثال در پرده های کوچک و سبک از موتورهای با توان پایین مثلا 1 نیوتن بر متر استفاده می شود و در پرده های بزرگ و سنگین از موتورهای توبلار6 نیوتن بر متر استفاده می شود .
تقریبا هر طول پرده ای را می توان برقی کرد با این تفاوت که به دلیل محدودیت شاخه های پروفیل بیشترین طول ریل یک تکه 6 متری می باشد و برای طول های بیشتر از رابط استفاده می کنیم .

حتی ریل های خم و مخفی نیز قابل برقی شدن هستند و با وجود رابط های 90 درجه حتی پرده های خم 90 درجه را نیز می توانیم توسط یک موتور برقی کنیم .

در پرده های کناررو تنها مدل پرده عمومی را نمی توان برقی کرد البته به صورت سفارشی می توان موتور انها را نیز برقی نمود . اما هزینه بالاتری را شامل می شود و زمان سفارش نیز ممکن است تا یکماه به طول بینجامد .

 

 

آیا پرده های بالارو هم میتوان برقی کرد ؟

 

در پرده های بالارو تنوع مدل ها بیشتر است و اکثر مدل ها را می توان برقی نمود از جمله : زبرا ، شبر ، پوستر ، رومانسون ، کرکره ای و …
که تقریبا همه ی مدل های بالارو را می توان برقی نمود . در این مدل از پرده برقی نیز موتورهای متعددی با توان های مختلف موجود می باشد که متناسب با وزن و طول و ارتفاع پرده از موتورهای سبک وزن تا موتورهای توبلار سنگین وزن می توانیم استفاده کنیم .

پرده های بالارو در پروژه های دوبلکس ، پنجره اتاق خواب ها و آشپزخانه ها زیاد استفاده می شود و می توان آنها را برقی نمود البته برای پرده های دوبلکس که دارای ارتفاع زیادی هستند باید از موتورهای با قدرت بالا استفاده کنید .

با وجود موتورهای جدید تقریبا هر نوع پرده ای که داشته اید و یا دوست دارید داشته باشید را می توان برقی کرد حتی پرده های جدید پانچ نیز قابلیت برقی شدن دارند .

 

7-قیمت موتور پرده برقی چقدر است ؟

 

یکی از سولات مهم در بحث پرده های برقی قیمت موتور و ریل پرده برقی است که با توجه به برندهای مختلف موتور، همچنین نوع پرده ای که می خواهید استفاده کنید و طول پرده در قیمت آن تاثیر گذار است برای مثال : موتورهای اروپایی بالاترین قیمت در بازار را داشته موتورهای ایرانی کمترین قیمت را دارند .

یک نکته مهم این است که قیمت تمام موتور و ریل  کمتر از پرده های جدید می باشد و حدود یک چهارم تا یک سوم خود پرده در می آید .

برای مثال یک پرده 3 متری وسط بازشو که هر نوع پارچه ای را می توان به آن آویزان کرد با موتور و ریموت و ریل از حدود 1 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان قابل اجراست اما یک موتور با کیفیت و قیمت مناسب را با 2 میلیون تومن می توان اجرا کرد که دارای 2 سال گارانتی نیز می باشد .

البته نوعی از موتور ایرانی را نیز می توان اجرا کرد که قیمت 2 لایه پرده آن کمتر از 1.5 میلیون تومان می شود .

 

 

برای دیدن قیمت پرده های برقی خارجی کلیک کنید و سپس آن را با نمونه های ایرانی مقایسه کنید.

در کل باید به این نکته اشاره کنیم که گاها افراد حاضرند چندین میلیون تومان برای پرده هزینه کنند ولی حاضر نیستند برای برقی کردن آن هزینه کنند و مجبورند آنرا بصورت دستی باز و بسته کند و بعضا به دلیل اینکه نخ پرده در جایی دور از دسترس می باشد و با پاره شدن نخ نمی توان پرده ای را که چندین میلیون برایش هزینه شده باز و بسته کرد پس عاقلانه است که درصدی از هزینه پرده را برای برقی کردن آن هزینه کرد تا بتوان همیشه و براحتی از پرده خود لذت ببرید.

همچنین که می توانید آن را به خانه هوشمند متصل کنید و پرده هایتان را حتی زمانی که در منزل نیستید باز و یا بسته کنید .
شما می توانید جهت اطلاع دقیق از انواع موتور و قیمت های آنها با کارشناسان ما تماس بگیرید .

برای انتخاب و خرید بهترین پرده برقی و سفارش آن با شرکت تماس بگیرید .ما در گروه مهندسی هایکا از چندین مدل پرده برقی با انواع سیمی ، گیربکسی ، بالارو با برندهای ایرانی و خارجی با کیفیت های بالا و گارانتی مهتبر استفاده می کنیم و آماده ایم تا شما را در بهترین انتخاب خود راهنمایی کنیم .

 

برای دیدن پروژه های برقی کردن پرده توسط خانه هوشمند هایکا به اینستاگرام خانه هوشمند هایکا مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

[/vc_column_text][vc_toggle title=”آیا پرده های معمولی رو میشه برقی کرد؟”]بله تقریبا تمامی پرده های دستی معمولی را میشود به صورت برقی اجرا کرد . مثل تور، حریر ، مخمل ، ساتن و ….[/vc_toggle][vc_toggle title=”2-آیا برای اجرای پرده برقی باید حتما خانه هوشمند باشد ؟”]خیر برای اجرای پرده برقی لزومی به خانه هوشمند نیست می توانید پرده برقی با ریموت کنترل اجرا کنید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”3-میشود پرده را با دار هم کار کرد؟”]بله ریل و موتور پرده برقی با دار نیز موجود است و انواع پرده شیر،روسن، زبراد را می توان برقی کرد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”4- برای پرده وسط باز شو یک موتور نیاز است یا دو؟”]تا طول 12 متر را توسط یک موتور میتوان به صورت کنار و یا وسط بازشو اجرا کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”5-پرده کنار رو یا برقی را تا چند متر میتوان اجرا کرد؟”]به صورت یک تیکه تا طول 6.15 متر را میتوان اجرا کرد و تا طول 14 متر را به صورت 3 تیکه با یک موتور 2 نیوتن اجرا میکنیم .[/vc_toggle][vc_toggle title=”6-اگر برق قطع شود پرده برقی را میتوان دستی باز و بسته کرد؟”]بله پرده به راحتی قابل باز و بست هست و حرکت آن نیز روان می باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”7-آیا پرده سنگین را هم میتوان برقی کرد ؟”]بلهپرده های تا وزن 60 کیلوگرم را نیز می توانیم بر روی یک ریل و موتور برقی کنیم و بیشتر از این وزن را باید به صورت 2 یا چند تیکه کار کرد .[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]

به این مطلب امتیاز دهید
4 20 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
38 نظرات
قدیمی تر
جدیدتر
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها
abi2020
abi2020
2 years ago
امتیاز دهید :
     

خیلی مطالب خوب و جامع بود ممنون

zamani
zamani
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام با گوشی موبایل هم میشه پرده ها را باز و بسته کرد؟؟

کارشناس فروش 1
Reply to  zamani
2 years ago

سلام
بله شما با استفاده از اپلیکیشن روی موبایل قادر به کنترل تمام تجهیزاتی هسیتد که تحت شبکه خانه هوشمند پارمیس میباشد

tina
tina
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام
میخواستم بدونم برای تبدیل کردن پرده معمولی به برقی نیاز به خراب کردن دیوار وسقف هست که موتور پرده و… قرار بگیرن؟

کارشناس فروش 1
Reply to  tina
2 years ago

درود برشما
برای تبدیل کردن پرده قدیمی به پرده برقی جدید نیاز به هیچ گونه تخریبی نمیباشد فقط کافیه ریل قدیمی باز شود وریل ، مونتور پرده برقی توسط پیچ نصب گردد

علی قادری
علی قادری
2 years ago
امتیاز دهید :
     

قیمت برای 25 متر طول پرده با دو لاین ریل چقدر میشه ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  علی قادری
2 years ago

سلام
براورد قیمت در واتساپ برای شما ارسال شد

amini
amini
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام قیمت مونور ها چند ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  amini
2 years ago

سلام
لیست قیمت برای شما در واتساپ ارسال شد

رضا مقدم
رضا مقدم
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام میشه ریل پرده را بصورت منحنی نصب کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  رضا مقدم
2 years ago

سلام
بله ریل پرده طبق نظر وسلیقه اجرا میشود در انواع مدلها

نادرحامدیان
نادرحامدیان
2 years ago
امتیاز دهید :
     

موتو پرده هاتون چند سیم هستند ؟ قیمت ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  نادرحامدیان
2 years ago

سلام
موتور پرده ها از نوع حرفه ای پنج سیم میباشند. لیست قیمت موتور پرده در واتساپ برای شما ارسال شد

farnaz.babaee
farnaz.babaee
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام خسته نباشید واقعا اطلاعاتی که گذاشتین عالی بود سایتتون حرف نداره

کارشناس فروش 1
Reply to  farnaz.babaee
2 years ago

سلام
سلامت باشین ممنون

nariman
nariman
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام میخواستم بپرسم پرده دراپه را هم میشه برقی کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  nariman
2 years ago

سلام
شما هر پرده ای که مد نظرتون باشه را میتونین برقی کنین فقط کافیه که ریل و موتور پرده را جایگزین ریل قدیمی کنین

mahnaz
mahnaz
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام ببخشید اگه برق بره پرده را میشه به با دست باز و بست کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  mahnaz
2 years ago

سلام
در زمانی که برق قطع میشود شما خیلی راحت میتونین پرده هارا با دست باز و یا بسته کنین

lale
lale
2 years ago
امتیاز دهید :
     

وقت بخیر میخواستم بدونم میشه روی یه ریل از دو موتور استفاده کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  lale
2 years ago

درود برشما
خیر دوست عزیز برای هر ریل فقط یک موتور قابل نصب میباشد اگر دو لاین پرده وجود داشته باشد نیاز به دو لایم ریل و دو عدد موتور پرده برقی میباشد

مهرزاد میانرودی
مهرزاد میانرودی
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام یک شاخه ریل با 3 عدد موتور چقدر میشه ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  مهرزاد میانرودی
2 years ago

سلام
دوست عزیز پیش فاکتور برای شما ارسال شد

sahel
sahel
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام مطالبتون خیلی مفید و جامع بود خیلیی سایتتونا دوستداشتم خسته نباشید

کارشناس فروش 1
Reply to  sahel
2 years ago

درود برشما
نظر لطفتونه وباعث افتخار ماست

خسرو فرقدانی
خسرو فرقدانی
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام ریل پرده برقی هر مترش چقدر میشه ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  خسرو فرقدانی
2 years ago

سلام
لیست قیمت خدمت شما در واتساپ ارسال شد

moslem
moslem
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام یه سوال داشتم میشه از دولاین پرده بالا رو استفاده کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  moslem
2 years ago

سلام
بله به راحتی فقط به دو موتور ودولاین ریل نیاز است

pedram azari
pedram azari
2 years ago
امتیاز دهید :
     

این پرده هارا میشه با ریموت کنترل هم باز و بسته کرد ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  pedram azari
2 years ago

سلام
بله پرده های برقی دارای ریموت کنترل هستن

bijan
bijan
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام قیمت موتور پرده چند ؟

کارشناس فروش 1
Reply to  bijan
2 years ago

سلام
لیست قیمت در واتساپ خدمت شما ارسال شد

صادقی فر
صادقی فر
2 years ago
امتیاز دهید :
     

موتور پرده برقی رو باید از کجا تهیه کرد؟ شما خودتون به صورت جداگانه میفروشید؟

کارشناس فروش 1
Reply to  صادقی فر
2 years ago

سلام
دوست عزیز موتور پرده و ریل را به دلیل اینکه باید از لحاظ فنی با یکدیگر منطبق باشند در صورت نیاز هردو را با هم تقدیمتون میکنیم

milad taheri
milad taheri
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام مرسی بابت اطلاعات خوبتون و سایت عااالیتون

tahere sadat
tahere sadat
2 years ago
امتیاز دهید :
     

سلام
با موبایل هم میشه پرده ها را باز و بسته کرد؟

کارشناس فروش 1
Reply to  tahere sadat
2 years ago

سلام
بله دوست عزیز شما اگه از کلید پرده برقی پارمیس استفاده کنین از این ویژگی هم میتونین استفاده کنین