جدیدترین پرده هوشمند

 جدید ترین پرده هوشمند 2021

[vc_row][vc_column][vc_column_text]پرده های برقی یا پرده های هوشمند یکی از تکنولوژی های جدید و مدرن می باشد که در ابتدای پیدایش و فروش آن تقریبا یک کالای لاکچری محسوب می شد و هر کسی قادر به تهیه و استفاده از آن را نداشت چرا که قیمت بسیار بالایی داشت همچنین محدودیت هایی در استفاده داشت که هر نوع پرده ای را نمی شد توسط آن باز و بسته کرد.

اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استقبال از این تجهیز فوق العاده جذاب باعث شد تولید کنندگان این محصولات سعی در کاهش قیمت ها و افزودن امکانات این محصول کنند تا جایی که امروزه نه تنها قیمت این محصول بسیار معقول و مناسب شده است و تقریبا تمام مدل های پرده ها را پوشش می دهد بلکه تولید کنندگان در صدد هستند که به امکانات این محصول اضافه کنند.

عملکرد پرده های برقی:

عملکرد پرده برقی 2021

پرده های برقی عملکردی کاملا مشابه پرده های دستی دارند یعنی پرده توسط گیره ها بر روی چندین قرقره متصل به ریل اویزان می شود فقط حرکت این قرقره ها و پرده دیگر به صورت دستی نیست و به صورت برقی و اتوماتیک صورت می گیرد.فرمان باز و بسته شدن پرده توسط کلید مخصوص پرده صادر می شود. اما پس از کلید ریموت نیز به موتور پرده متصل شده و توسط ریموت از راه دور می توان پرده را باز و بسته کرد. این پیشرفت هر روز ادامه دارد و تولید کنندگان و طراحان این محصولات قابلیت ها و ویژگی های خاصی را به پرده برقی اضافه می کنند.در مورد عملکرد پرده برقی به صورت مفصل صحبت کردیم پیشنهاد میکنم اگه اون مقاله را نخوندین، بعد از این مقاله حتما بخونید.

انکودر چیست و عملکرد آن در پرده برقی :

موتور های پرده برقی در ابتدا به این صورت بودند که وقتی به انتهای مسیر می رسیدند یا سنسوری در انتها و ابتدای ریل قرار می دادند که موتور را قطع کند یا موتور پس از زور زدن خودش قطع می شد.

اما موتورهای جدید از تکنولوژی انکودر استفاده می کنند. انکودر در واقع به معنای کلمه به معنی شمارنده است و عملکرد آن نیز کاملا مشابه اسم آن می باشد و عملکرد آن بدین صورت است که می تواند تعداد دور زدن موتور پرده را شمارش کند. همچنین دارای قسمتی است که می تواند بر روی دور خاصی فرمانی را صادر کند.

عمکرد موتور پرده هوشمند به این گونه هست که : موتور پرده را تا انتها باز می کند حال انکودر را ریست می کنند و موتور را فعال می کنند تا شروع به حرکت کند و پرده کاملا بسته شود، در این مدت انکودر تعداد دور موتور را شمارش می کند. مثلا موتور 200 دور زده تا به انتها ی مسیر برسد این عدد در انکودر ذخیره می شود و طول ریل را بر اساس تعداد 200 دور موتور می سنجد و برای دفعات بعدی که موتور را باز و بسته می کند تعداد دور را شمارش می کند و پس از رسیدن به دور 200 یا 0 موتور را قطع می کند تا موتور زور نزند.

این انکودر حتی شمارش موتور در میانه راه را هم حساب می کند مثلا اگر موتوررا روشن کردید و در میانه راه خاموش کردید و انکودر تا عدد 120 شمارش کرده بود و دوباره آن را روشن کردید از 120 تا 200 رو شمارش می کند. در کل عملکرد انکودر باعث می شود ریل در ابتدا و انتهای مسیر بدون ضربه و فشار، موتور را خاموش کند.امکان ویژه دیگه ای که انکودر ایجاد کرده حرکت ارام پرده در ابتدا و انتهای مسیر است که باعث جذابیت بیشتر پرده می شود.

سنسور کنترل قدرت موتور:

موتور های پرده برقی قدرت بالایی در حرکت پرده دارند و اگر این قدرت همواره در مدار باشد در صورتی که پرده در جایی گیر کرده باشد می تواند پرده را حتی پاره کند. به همین دلیل یک سنسور روی موتور قرار گرفته است تا در صورت گیر کردن پرده و فشار موتور جریان موتور را تشخیص داده و موتور را قطع می کند تا از اسیب رسیدن به پرده جلوگیری شود.

امکان اتصال به خانه هوشمند

 

با فراگیر شدن سیستم های خانه هوشمند و نیاز اتصال خانه هوشمند به سیستم پرده برقی موتورهای پرده برقی جدید نیز به سیستم خانه هوشمند متصل می شوند و می توان از طریق سیستم خانه هوشمند پرده ها را کنترل نمود.

جدید ترین تکنولوژی های پرده برقی :

پرده های هوشمند امروزی قابلیت های بسیار جذابی دارند از جمله :

 

کنترل از راه دور:

این پرده ها مستقیما به نرم افزار پرده برقی متصل می شوند و از طریق نرم افزار(اندروید و…) می توان پرده را به راحتی از هرکجای منزل و یا حتی بیرون از منزل ازطریق اینترنت باز و بسته کرد و حتی موقعیت باز یا بسته بودن پرده را نیز مشاهده کرد.

سنسور نور :

این پرده ها دارای سنسور نور نیز هستند به صورتی که می توان آن را توسط نرم افزار بر روی حالت اتوماتیک قرار داد تا در صورت کاهش نور یا افزایش نور پرده باز و بسته شود و یا مثلا در هنگام غروب آفتاب پرده ها بسته شوند.

سنسور لمسی پرده :

یک قابلیت جدید پرده این ویژگی می باشد که در صورتی که توسط دست یک قسمت از پرده را بکشید موتور حرکت را تشخیص داده و ادامه مسیر را به صورت اتوماتیک دنبال می کند.

دراین مقاله سعی کردیم برخی تکنولوژی های جدید پرده های برقی را برای شما شرح دهیم البته با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در این زمینه احتمال می دهیم که هنگامی که در حال خواندن این مقاله هستید امکانات جدید تری به موتور های پرده برقی اضافه شده باشد پس برای اطلاع از جزئیات بیشتر موتور پرده برقی و قیمت ان به صفحه ی محصولات سایت مراجعه کنید و همچنین برای مشاوره رایگان با کارشناسان هایکا تماس بگیرید.برای اطلاع از نمونه پرده برقی های اجرا شده توسط خانه هوشمند هایکا کلیک کنید.[/vc_column_text][vc_toggle title=”1-آیا پرده های معمولی را میشود برقی کرد؟”]بله تقریبا تمامی پرده های دستی معمولی را میشود به صورت برقی اجرا کرد . مثل تور، حریر ، مخمل ، ساتن و ….[/vc_toggle][vc_toggle title=”2-آیا برای اجرای پرده برقی باید حتما خانه هوشمند باشد ؟”]خیر برای اجرای پرده برقی لزومی به خانه هوشمند نیست می توانید پرده برقی با ریموت کنترل اجرا کنید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”3-میشود پرده را با دار هم کار کرد؟”]بله ریل و موتور پرده برقی با دار نیز موجود است و انواع پرده شیر،روسن، زبراد را می توان برقی کرد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”4- برای پرده وسط باز شو یک موتور نیاز است یا دو؟”]تا طول 12 متر را توسط یک موتور میتوان به صورت کنار و یا وسط بازشو اجرا کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”5-پرده کنار رو یا برقی را تا چند متر میتوان اجرا کرد؟”]به صورت یک تیکه تا طول 6.15 متر را میتوان اجرا کرد و تا طول 14 متر را به صورت 3 تیکه با یک موتور 2 نیوتن اجرا میکنیم .[/vc_toggle][vc_toggle title=”6-اگر برق قطع شود پرده برقی را میتوان دستی باز و بسته کرد؟”]بله پرده به راحتی قابل باز و بست هست و حرکت آن نیز روان می باشد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”7-آیا پرده سنگین را هم میتوان برقی کرد ؟”]بله پرده های تا وزن 60 کیلوگرم را نیز می توانیم بر روی یک ریل و موتور برقی کنیم و بیشتر از این وزن را باید به صورت 2 یا چند تیکه کار کرد .[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]

0 0 votes
امتیاز محصول
guest
ایمیل شما مخفی میباشد
شماره تماس شما مخفی خواهد شد
امتیاز دهید
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها