دزدگیر خانه هوشمند

در این مقاله میخواهیم شما را با سیستم دزدگیر خانه هوشمند آشنا کنیم و توضیح دهیم که این دزد گیر ها با دزدگیرهای معمولی چه تفاوتی دارد و عملکردش به چه صورت است به سوال هایی از قبیل اینکه آیا می توان خانه های معمولی با سیستم برق قدیمی را مجهز به این سیستم نمود ؟

یا میتوان سیستم دزدگیر قدیمی را به این مدل سیستم تبدیل کرد ؟ از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه است ؟به چند روش قابل کنترل است و…. پاسخ خواهیم داد.

با پیشرفت و تغییر در زمینه تجهیزات برقی ساختمان مانند : سیستم های روشنایی هوشمند، سرمایش و گرمایش و… سیستم های امنیتی و حافظتی نیز دچار تغییر و تحولات بزرگی شده اند، که باعث شده است امنیت در این سیستم ها نیز ارتقاء پیدا کند و نکته جالب تر اینکه روش کنترل کردن سیستم نیز تغییر میکند و کنترل از هر مکان و زمانی امکان پذیر است در ادامه توضیح می دهیم که چگونه و به چه صورت کاربر می تواند از سیستم دزدگیر خانه هوشمند استفاده کند و از امکانات آن به صورت کامل بهره مند شود.

 

دزدگیر خانه هوشمند

در خانه های هوشمند اکثر سیستم های منزل (از قبیل سیستم های :صوت ،روشنایی،دوربین،آیفون و…) تحت شبکه میباشند و این ویژگی به کاربر این امکان را می دهد که بتواند در هر زمان و در هر نقطه که باشد کلیه تجهیزات را کنترل کند همچنین ناظر بر تمام اتفاقاتی باشد که در حال رخ دادن است بطور مثال با استفاده موبایل خود از راه دور پرده های منزل را باز و یا بسته کند، چراغ های روشنایی را خاموش و روشن کند و با استفاده از سیستم دوربین مداربسته که در منزل کار شده است .

تصویر تمام این اتفاقات را از طریق گوشی موبایل خود مشاهده کند، همچنین در سیستم آیفون هوشمند این امکان به کاربر داده میشود که بتواند در زمانی که در منزل نیست و شخص مراجعه کننده ایفون را میزن بتواند از طریق گوشی موبایل خود مطلع شود و حتی تصویر مراجعه کننده را ببیند و از طریق موبایل ارتباط صوتی نیز با شخص مراجعه کننده داشته باشد در سیستم دزدگیر هوشمند نیز خانه هوشمند اختیارات و امکانات بسیار کار بردی در اختیار کار بر میگذارد که عبارات از :

 

– کنترل از راه دور : دزدگیر های خانه هوشمند این قابلیت را دارا میباشند که کاربر بتواند از راه دور از طریق اپلیکیشن روی موبایل خود دزد گیر را فعال ویا غیر فعال کند.

– سیستم اعلام به چند روش : تلفن کننده (تلفن به گوشی موبایل کاربر و یا مرکز پلیس ودادن آدرس و اطلاع از محلی که مورد سرقت قرار گرفته،سیستم هشدار اس ام اسی ،سیستم هشدار آژیر و چراغ )

– استفاده تلفیقی از چشمها و سنسور های دیگر : در سیستم دزدگیر هوشمند این امکان به کاربر داده میشود که با استفاده از سنسور های دیگر نیز بتواند امنیت مکان مورد نظرش را بالا ببرد بطور مثال با استفاده از سنسور تشخیص حضور شخص می تواند به محض اینکه فقط یک انسان در محل حضور پیدا کرد سیستم فعال شود در این صورت اگر حیواناتی مانند : سگ و گربه در محل تردد کردن دیگر سیستم فعال نمی شود و یا با استفاده ازسنسورهای حساس به لرزش می تواند محل هایی که امکان دارد سارقین با تخریب آن وارد شودند را محافظت کند.

برای دیدن سایر امکانات کاربردی دزدگیر ها کلیک کنید.

عملکرد دزدگیر ساختمان هوشمند :

 

دزدگیر خانه هوشمند

دزدگیر خانه هوشمند

عملکرد دزدگیر خانه هوشمند می تواند کمی متفاوت تر با دیگر دزدگیرها باشد چون عملکرد اکثر دزدگیرها مشابه به هم میباشد اما عملکرد دزدگیر خانه هوشمند می تواند، همراه با دیگر تجهیزات باشد (برای بالا بردن امنیت بیشتر) بطور مثال: میتوان بر روی تاچ پنل مرکزی سناریویی طراحی کنیم تحت عنوان سناریوی خروج که به این صورت عمل کند، زمانی که این سناریو توسط کاربر فعال میشود، تمامی روشنایی هایی و سیستم سرمایش یا گرمایش و.. که مد نظر کاربر است، خاموش میشود و بعد از اینکه که کاربر منزل را ترک کرد سیستم دزدگیر نیز به صورت اتوماتیک فعال میشود و تا زمانی که کاربر به منزل بازنگشته و یا سناریو را غیر فعال نکرده این سیستم به وظیفه ی خود عمل میکند.

این کار به کاربر کمک میکند که هیچ گاه فعال کردن دزدگیر را فراموش نکند و حالت سناریو نیز به کاربر کمک میکند که چندین کار مختلف را در کمترین زمان با بالاترین دقت انجام دهد.

 

 

از دیگر ویژگی های دزدگیر خانه هوشمند این است که میتوان سیستم را به شکلی طراحی کرد که در زمانی که سیستم فعال میشود با توجه به منطقه ای که فرمان داده است تا دزدگیر فعال شود(منطقه از منزل که توسط سنسورها حضور شخصی، تشخیص داده شده است ) روشنایی و سیستم دوربین مدار بسته درهمان ناحیه فعال شود تا سارق یا سارقین قابل رویت باشند و در همان زمان کاربر این امکان را داشته باشد که در هر مکانی که حضور دارد بتواند منزل خود را ببیند و همه سیستم ها را کنترل کند.

کاربرانی که دارای سیستم های دزدگیر و سیستم برق قدیمی میباشند خیلی راحت میتوانند با کمترین هزینه سیستم خود را ارتقاء داده از ویژگی های بی نظیر سیستم های هوشمند امروزی بهره مند شوند برای این کار فقط کافیست از تجهیزات خانه هوشمند استفاده کنند که هیچ نیازی به تعویض سیم کشی و یا تغییر در تعداد رشته سیم های کشیده شده ندارد یعنی کلیه وسایل و تجهیزات هوشمند در بستر سیم کشی سنتی نصب شده و کاربر میتواند از کلیه تجهیزات به بهترین نحو استفاده کند در برخی موارد فقط با استفاده از دو یا چند سنسور ساده میتوان یک سیستم امنیتی بسیار قوی( در بستر سیم کشی سنتی) با دزدگیر خانه هوشمند اجرا نمود.

تفاوت دزدگیرمعمولی با دزدگیر هوشمند :

باتوجه به توضیحات بالا متوجه شدیم که امکاناتی که یک دزدگیرمعمولی دارد امروزه بسیار پیش پا افتاده و ساده است در مقایسه با سطح امنیت و کاربرهایی که یک دزدگیر خانه هوشمند دارا میباشد.

همچنین از لحاظ قیمتی نیز دزدگیر خانه هوشمند بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی تر میباشد زیرا امکاناتی که خانه هوشمند به دزدگیر اضافه میکند را هیچ گاه یک دزدگیر معمولی نخواهد داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه هوشمند سازی و خانه هوشمند دزدگیر با کارشناسان ما تماس بگیرید و همچنین برای انتخاب بهتر مقاله ی راه های انتخاب بهترین دزدگیر منزل را بخوانید.

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها