دزدگیر هوشمند منزل

بهترین دزدگیر منزل چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ دزدگیر و سیستم امنیتی یکی از تجهیزات و سیستم های مهم هر ساختمان است که می‌تواند از خسارات جبران ناپذیری مانند: سرقت جلوگیری کند پس انتخاب دزدگیر مناسب شما بسیار مهم است البته که نصب و راه اندازی دزدگیر می‌تواند از خود دزدگیر نیز مهم تر باشد چرا که باید به صورت اصولی و طبق استاندارد های پیش بینی و نصب شود.
در این مقاله قصد داریم مهمترین نکات و الزامات یک دزدگیر مناسب را برای ساختمان های مسکونی، باغ، ویلا و فروشگاه‌ ها را بیان کنیم.

 

6 ویژگی بهترین دزدگیر منزل

 

ارور-دستگاه1- خطا های دستگاه

یکی از مهمترین ویژگی‌ های دزدگیر این است که نباید خطا داشته باشد چرا که یک خطا می تواند منجر به فاجعه شود برای مثال اگر سیگنال یک سنسور را دریافت نکند و از همان سنسور ورود غیر مجاز اتفاق افتاده باشد می تواند یک سرقت شکل بگیرد و دزدگیر اعلام سرقت نکند پس عدم خطای دزدگیر بسیار مهم است.

نکته مهم دیگر اینکه خطای آژیر اشتباه نیز جزء معایب مهم دستگاه محسوب می شود و اگر دزدگیر چند بار به صورت اشتباه و بدون وجود سارق شروع به آژیر زدن کرده و اعلام سرقت کند با رسیدن مالک ساختمان به محل و نبود سارق یا دزدی باعث می شود مالک و حتی همسایگان نسبت به آژیر و اعلام سرقت دزدگیر بی‌تفاوت شوند و مانند جریان چوپان دروغگو اگر سرقت هم اتفاق بیفتد فکر کنند که خطای دزدگیر است و دزد به راحتی متواری شود.

 

 

2- سرعت اطلاع ‌رسانی

سرعت اطلاع‌رسانی دزدگیر بسیار مهم است و باید به محض وقوع سرقت به صاحب خانه و افراد مشخص شده اطلاع دهد تا نزدیک ترین فرد به محل، خود را به محل سرقت برساند ولی اگر دزدگیر اطلاع رسانی ضعیفی داشته باشد باعث می شود که سارقین دزدی را انجام داده و متواری شوند و بعد از آن مالک از وقوع سرقت مطلع شود پس سرعت اطلاع رسانی یکی از مهم ترین ویژگی برای انتخاب بهترین دزدگیر منزل است.

3- پوشش تمام نقاط منزل یا محیط

اینکه دزدگیر بتواند تمام نقاط نفوذ یک ساختمان را پوشش دهد بسیار مهم است برخی از دزدگیر های امروزی از سنسور های متعدد با کاربری مختلف به صورت سیمی و بی سیم را به صورت همزمان استفاده می کنند که می‌تواند نقاطی از محیط ساختمان را که خطر نفوذ سارق وجود دارد و امکان سیم کشی هم وجود ندارد را به صورت بی‌سیم پوشش دهد همچنین وجود سنسورهای مختلف سازگار با دستگاه دزدگیر می تواند نقاط مختلفی را پوشش دهد.

 

4- پشتیبانی در همه شرایط مختلف

نسل‌ های قبلی دزدگیر ها فقط وجود سارق در محیط داخلی منزل را تشخیص می‌داد و زمانی دزدگیر فعال می‌شد که دزد وارد منزل شده بود و دیگر دیده شده بود و شاید خیلی موثر نبود. همچنین سارقان زمان کافی برای سرقت و فرار داشتند اما دزدگیرهای جدید امروزی با سنسورهای مختلف می توانند قبل از ورود شخص به داخل منزل هشدار دهند برای مثال سنسورهای ضربه که بر روی پنجره ها نصب می شوند می توانند در صورت وارد شدن ضربه به درب یا پنجره هشدار سرقت را فعال کنند و یا سنسور های فعلی که می توان در راه رو های ورودی ساختمان قرار داد تا به محض رد شدن سارق از روبروی سنسور دزدگیر فعال شود.
همچنین پشتیبانی از سنسور دود و حرارت هم می‌تواند یک سیستم اعلام حریق اشانتیون هم برای شما به همراه داشته باشد و فقط با اضافه کردن یک سنسور دود به دزدگیر یک سیستم اعلام حریق داشت این قابلیت برای مغازه های کوچک یا یا باغ و ویلا ها بسیار کار آمد و مفید می باشد.

ضد-هک5- عدم امکان هک یا دستکاری

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین دزدگیر منزل عدم امکان هک یا دستکاری می باشد. دزدگیرها و سنسورها باید در صورت دستکاری یا خرابکاری هشدار دهند و اطلاع‌رسانی کنند اکثر سنسورهای جدید به محض دستکاری شدن یا باز شدن سنسور و یا قطع شدن سیم آن باعث می‌شود که دزدگیر به صدا درآید همچنین دزدگیر باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که نتوان آن را هک یا دستکاری کرد البته که محل نصب دزدگیر هم مهم می باشد می توانید مقاله نصب اصولی دزدگیر را مطالعه کنید.

 

 

6- امکانات ویژه دزدگیر

این قسمت با وجود اهمیت کمتر از موارد قبلی باز هم در انتخاب دزدگیر می‌تواند تاثیرگذار باشد برای مثال گزارش‌ دهی کامل و دقیق از ورود و خروج افراد به داخل منزل یا گزارش فعلی دستگاه به ورود، یک ویژگی مفید می باشد که در صورتی که از فعال کردن دستگاه مطمئن نباشید از این ویژگی استفاده کنید
نرم افزار موبایل اندروید و ios یکی از ویژگی های جذاب دزدگیر است که می‌تواند عملکرد دزدگیر را ساده تر کند برای مثال بسیاری از استفاده کنندگان دزدگیرهای جدید دیگر از ریموت دزدگیر استفاده نمی کنند و با موبایل خود دزدگیر را فعال و غیرفعال می کنند.
رله خروجی یکی دیگر از امکانات اضافی ولی کاربردی دزدگیر است که می‌تواند استفاده ‌های بسیار مفید و کاربردی را داشته باشد این امکانات در مقاله امکانات ویژه و کاربردی دزدگیر سایلکس امده است.

در صورت نیاز به یک دزدگیر حرفه ای و امن برای ساختمان یا ویلای خود با ما تماس بگیرید.

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها