کلید و پریز شیشه ای

کلید پریز های شیشه ای خوبه ؟

در ابتدا یک توضیح کلی از انواع کلید پریز از جمله شیشه ای ، فلزی ، پلکسی ،و… و چگونه انتخاب کردن کلید پریز و توضیحات کامل در مورد انواع  کلید پریز شیشه ای  و همچنین نحوه ی انتخاب بهترین مارک کلید و پریز ایرانی میدهیم، پس با ما همراه باشید.

با توجه به زیاد شدن شرکت‌ ها و تولید کنندگان کلید و پریز و و به وجود آمدن مدل های بسیار متنوع، همچنین پیشرفت چشمگیر در صنعت برق و تجهیزات الکتریکی، شاهد ده ها مدل کلید پریز متفاوت از نظر کاربرد و شاید صد ها مدل متفاوت از نظر شکل ظاهری در هزاران رنگ هستیم.

در برندهای بسیار مختلف خارجی و ایرانی که شاید همین امر کار ما را در انتخاب بسیار سخت می کند. و در نتیجه سوالات زیر به وجود می اید:

– کدام برند بهتر است؟

-کلید پریز ایران و یا کلید پریز خارجی؟

-کلید پریز لمسی و یا مکانیکی ؟

-از چه جنسی استفاده کنیم؟ فلزی، پلاستیک( پلکسی)، شیشه‌ای و یا….

 

برای دانستن این سوال ها و در نهایت انتخاب بهترین گزینه از لحاظ جنس و کیفیت و کاربرد، باید چند مرحله را طی کنیم این مراحل ما را به بهترین و با کیفیت ترین کلید پریز می رساند و سبب می شود که ما بتوانیم در هرشرایطی که هستیم تشخیص دهیم که چه نوع کلید پریز می‌توانیم انتخاب کنیم که هم از لحاظ زیبایی مورد پسند باشد و هم از لحاظ فنی و بهترین گزینه باشد.

طراحی کلید پریز(کلید پریز توکار و روکار)

درمرحله اول باید به این نکته توجه کنیم که کلید پریز ها در طراحی ساختمان به صورت توکار طراحی شده‌اند و یا روکار اگر به صورت توکار طراحی شده باشد قدرت انتخاب ما بسیار بالاست و مدل های موجود در بازار بسیار زیاد و متنوع می باشد اما اگر از نوع روکار باشند تنوع در مدل خیلی زیاد نمی باشد ، یعنی در مقایسه با کلید پریز توکار می توان گفت چند نمونه محدود بیشتر نمی باشد که آنها هم فقط در مکان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد از جمله باغ، تراس، حیاط و… بطورکلی مکان هایی که سرپوشیده نباشد و در معرض باد و باران باشد.

محیط قرار گیری کلید پریز

باید دقت کنیم به محیطی که قرار است کلید پریز در آن کار شود که آیا محیط سرپوشیده است؟ کلید پریزها از آفتاب خوردن و رسیدن آب آنها درمان هستند و یا نه در معرض تابش آفتاب و بارش باران هستند، که اگر چنین مواردی وجود داشت، باید از کلید پریز های درب دار بارانی استفاده کنیم، این کلید پریز ها دارای درب محافظ هستند که مانع وارد شدن آب به آنها می شود و نکته جالب در این نوع کلید پریزها این است با انتخاب درب شیشه‌ای زیبایی میتوان از کلید محافظت کرد.

در همین نوع درب دار مدلی دیگر نیز در بازار موجود است تحت عنوان کلید پریز های بارانی( صنعتی) که این مدل کلید ، پریزها مناسب استفاده در کارخانه جات ،کارگاهها و محیط هایی است که در انها کار فنی انجام میشود و احتمال ضربه خوردن ناگهانی به آنها می باشد این دو نوع کلید و پریز که توضیح دادیم در دو نوع زیر در بازار موجود می باشند در نوع صنعتی درب شیشه ای نمی باشد و از جنس پلاستیک مات میباشد.

– درب دار روکار
– درب دار توکار

عملکرد و مکانیزم کلید و پریز ها

در مرحله سوم به سراغ مکانیزم کلید و پریز و توان آنها میرویم. در برخی موارد ما مجاز به انتخاب هر نوع کلید ، پریزی نیستیم به دلیل اینکه توان کلید پریز ها محدود می باشد و نمی تواند جریان های خیلی زیادی از خود عبور دهند مثلا اگر یک کلید مکانیکی بیش از اندازه مجاز جریان عبور کند، کلید داغ میشود و پلاتین کلید در یک حالت گیر میکند، که اصطلاحا می‌گویند: کلید پلاتین چسبانده و خراب می شود. و یا اگر از یک پریز بیش از حد مجاز جریان عبور شود مکانیزم داخل پریز گرم می‌شود و این گرما باعث میشه، مکانیزم پریز آب شود که موجب اتصالی و قطعی برق می گردد پس باید دقت کنیم که از پریز های معمولی و کلید های معمولی بیش از حد مجاز جریان عبور نکند به گونه‌ای باشد که مکانیزم کلید، پریز آسیب نبیند مثلاً اگر تعداد روشنایی ها زیاد می شود روی یک پل کلید قرار نگیرد بر روی چند پل تقسیم شود تا از اتصالی و خراب شدن کلید جلوگیری شود.

ظاهر و طول عمر

کلید پریز شیشه ای روی چوب

با توجه به مراحل قبلی که توضیح دادیم و مراحل مهمی می باشد. ظاهر کلید پریز و همخوانی آن با دیزاین داخلی همچنین عمر مفید بالا یک کلید خیلی خیلی مهم و حائز اهمیت می‌باشد یعنی باید غیر از ظاهر زیبا دارای عمر مفید بالایی باشد کلید پریز ها دارای ویژگی های مختلف و در بعضی از مدل ها حتی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند ما برای انتخاب می توانیم با توجه به سلیقه خود مزیت های آنها را با یکدیگر بسنجیم و تصمیم بگیریم ما این مزیت و معایب کلید پریز ها را ما به طور مختصر برای شما توضیح میدهیم.

 

 

مزایا و معایب انواع جنس کلید و پریز

 

کلید پریز فلزی

 

کلید پریز های فلزی دارای مقاومت بالا از لحاظ مکانیکی می باشند و رنگ آنها ثابت است اما یکی از مشکلاتی این کلیدها زنگ زدن آنها و کج شدن قاب فلزی در حین باز و بسته کردن کلید ها و پریزها میباشد.

 

کلید پریز های پلاستیکی

 

کلید پریز های پلاستیکی تنوع رنگ بالا وهمچنین عمر مفید بالایی دارند در صورتی که در معرض تابش آفتاب نباشند.

گر در معرض تابش آفتاب و سرما و گرمای هوا قرار بگیرد خشک و شکننده می شود و رنگ آنها از بین می‌رود که این عامل یکی از عیب های این نوع کلید پریز محسوب می‌شود.

 

 

کلید پریز شیشه ای

کلید لمسی کار شده روی سنگ

کلید لمسی کار شده روی سنگ

کلید پریز شیشه ای این کلید پریزها ظاهری بسیار لوکس و لاکچری داردند به دلیل اینکه از نسل جدید کلید پریز های مدرن می‌باشند در خانه‌های مدرن و مکان‌هایی که زیبایی ظاهری اهمیت زیاد دارد مورد استفاده قرار می گیرند مکانیزم این کلیدها الکترونیکی میباشد و مطابق با تکنولوژی روز، در این مدل کلید پریز مشکل از بین رفتن رنگ پل کلید ها، زرد شدن شیشه کلید ، ماندن جای اصطحکاک انگشت و … را نداریم و کاملا ضد خش میباشد زیرا روکش این کلید ها از شیشه سکوریت ضد خش می باشد.

اگر شخصی قصد ساختن یک پروژه لوکس و لاکچری را داشته باشد شاید بهترین گزینه استفاده از کلید پریز شیشه‌ای می باشد هم به دلیل زیبایی ظاهر و هم مکانیزم الکترونیکی که در نوع هوشمند وجود دارد و عمر مفیدبالایی که دارد و بهترین گزینه برای  پروژه‌های مدرن و پیشرفته ای که علاوه برکیفیت مکانیزم و خودکلید، زیبایی آن نیز اهمیت زیادی داشته باشد. کلیدهای شیشه ای یکی از ویژگی های بزرگی که دارند این است که هنگامی که وارد یک ساختمان اداری یا مسکونی میشوید و از این نوع کلید پریز استفاده شده است بسیار به چشم می‌آید و یک نما و جلوه خاصی به ساختمان می‌دهد.

 

این کلیدها در مدل و نوع خود مدل لمسی نیز دارد که زیبایی را دو چندان می ‌کند و در اکثر خانه های هوشمند به کار رفته است جالب است بدانید وجود کلید پریز های شیشه ای ساده و یا هوشمند برای ساختمان یک آپشن و یک نقطه قوت محسوب می‌شود که شاید خیلی از ساختمان‌ها این آپشن را ندارند و یک پروژه با این محصول نسبت به بقیه ساختمان‌ها کاملا متمایز لوکس می‌شود این کلید پریز لاکچری به راحتی قابل تمیز کردن می باشند.

حتی اگر چند قطره آب بر روی آنها بپاشد به راحتی می‌توان آن را با یک دستمال خشک کرد و آب داخل کلید نفوذ نمیکند، زیرا شیشه کلید کاملا و بصورت یک پارچه روی کلید را پوشانده است و در حال حاظر کلید های شیشه ای از بهترین نوع و مدرن ترین نوع کلیدهای موجود در بازار میباشند که حتی در اکثر خانه های هوشمند  این کلید بکار گرفته میشود و جزء پرطرفدار ترین کلیدها نیز میباشند.

برای خرید و قیمت کلید لمسی به محصولات سایت مراجعه کنید یا کلیک کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها