کنترل کولر ابی با کلید کولر ابی

در مقاله ی قبلی در رابطه با انواع سیستم سرمایشی صحبت کردیم اکنون در این مقاله به بررسی کلید کولر آبی به همراه تک تک امکانات آن میپردازیم .

سیستم کولر آبی یکی از رایج ترین سیستم های سرمایشی در کشور می باشد که در بسیاری از مناطق اب و هوایی ایران می تواند مناسب باشد. در واقع به جز مناطق جنوب کشور که دارای اب و هوای بسیار گرم هستند در بقیه مناطق کشور کولر آبی می تواند گزینه مناسبی برای سیستم سرمایش منزل شما باشد.
این کولر ابی از یک پمپ آب برای خیس شدن پوشال ها تشکیل شده و یک موتور دو دور برای ایجاد جریان هوا.

برای کنترل این کولر ها نیازمند یک کلید کولر هستیم که پمپ آب و موتور را کنترل کند. ابتدایی ترین کلید کولر دارای سه دکمه بودند:

دکمه اول پمپ آب رو روشن می کرد،کلید دوم موتور را روشن می کرد،و کلید سوم دور موتور را تغییر می داد.

از مشکلات کولر های ابی و کلید های قدیمی ان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
_عدم امکان خاموش و روشن شدن کولر متناسب با دمای خانه
_عدم امکان خاموش و روشن شدن شون در فواصل زمانی مختلف به صورت خودکار
_ و…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by خانه هوشمند پارمیس|parmis (@hyka.ir) on


 

امکانات کلید کولر آبی

خرید کلید کولر آبی سفید

کلید کولر لمسی در سه رنگ

اما امروزه با ورود کلید های لمسی کولر ابی امکانات زیادی به کولر های آبی اضافه شده است که این سیستم سرمایشی را مجذوب تر کرده است و باعث شده افراد بیشتری به این کولر ها علاقه مند شوند. این امکانات را در زیر شرح می دهیم:

1-امکان کنترل دستی کولر

این کلید قابلیت روشن وخاموش نمودن کولر، پمپ آب، وتغییر سرعت را به صورت دستی فراهم می کند.

2-امکان تنظیم تایمر

کلید لمسی کولر ابی دارای یک تایمر برای روشن وخاموش کردن کولر می باشد و می توانید برای مثال زمانی که شب می خواهید بخوابید و قصد دارید کولر نیمه شب خاموش شود، تایمر آن را بر روی ساعت دلخواه تنظیم کنید تا در ساعت دلخواه کولر خاموش شود.

این امکان حتی برای روشن شدن کولر نیز قابل تنظیم است یعنی می توانید تنظیم کنید که کولر رو ساعت مشخصی روشن شود. این قابلیت می تواند از بسیاری سرما خوردگی های احتمالی جلوگیری کند.

3-استفاده از ریموت کنترل

ریموت 24 کانال

ریموت کنترل برای کنترل کلید های لمسی ،پرده برقی

این کلید کولر های جدید قابلیت ست شدن ریموت کنترل را دارا هستند تا بتوانید از روی تخت خواب خود کولر را روشن و یا خاموش کنید. این امکان به شما این امکان را می دهد تا از راه دور کولر خود را کنترل کنید. این ریموت ها از نوع رادیویی هستند یعنی نیازی نیست دید مستقیم تا دکمه کولر داشته باشید بلکه از راه دور و از پشت دیوار ها نیز قابل فرمان دهی هستند.

4-قابلیت روشن شدن اتوماتیک

کلید های کولر لمسی پارمیس دارای یک قابلیت بسیار کاربردی هستند که می توانید در استفاده روزانه از آن استفاده کنید. این قابلیت به این صورت است که:

با زدن دکمه ای از ریموت پمپ آب کولر روشن می شود و به مدت 30 ثانیه روشن می ماند تا پوشال ها به اندازه کافی خیس شوند پس از آن کولر بر روی دور تند روشن می شود (بهترین حالت روشن شدن کولر بر روی دور تند هست تا به موتور اسیب نرسد) و پس از دور گرفتن کولر سرعت آن به کند بر می گردد. به این صورت توسط زدن یک کلید ریموت کولر به صورت اتوماتیک روشن می شود.

این کلید کولر قابلیت های فراوان دیگری نیز دارد که از این مقاله فراتر است.

برای خرید کلید لمسی کولر آبی و سایر قابلیت های آن به صفحه ی محصولات مراجعه کنید یا روی لینک کلیک کنید همچنین در صورت علاقه به این کلید و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص آن می توانید با شماره های شرکت تماس و با کارشناسان هایکا ارتباط برقرار کنید.

ویکی پدیا

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها