امکانات دزدگیر سایلکس

در مقاله ی قبلی در مورد انواع دزدگیر سایلکس به همراه لیست قیمت هر یک صحبت کردیم .در این مقاله سعی داریم امکانات و ویژگی های کاربردی دزدگیر سایلکس مدل SG7+ را شرح دهیم . این دستگاه یکی از کاملترین و بروزترین دستگاه های موجود در بازار ایران است .

 

امکانات دزدگیر سایلکس

 

1-امکان نصب بی سیم و با سیم 

یکی از امکانات دزدگیر سایلکس نصب بی سیم و با سیم هست .منظور از امکان نصب بی سیم و با سیم نحوه ارتباط میان دزدگیر و تجهیزات جانبی آن است یعنی ارتباط میان دزدگیر و چشم و یا مگنت درب پنجره هم می تواند بصورت سیمی باشد و هم به صورت بی سیم .
البته که نصب به صورت سیمی را پیشنهاد می دهیم چرا که هم دردسر تخلیه باتری وجود ندارد هم امکان خطا بسیار کمتر از حالت بی سیم است . اما این امکان وجود دارد که اگر سیم کشی دزدگیر را انجام نداده اید و یا امکان سیم کشی ندارید بصورت بی سیم آنرا نصب کنید .

2-دارای 5 زون با حالت های مختلف

خرید دزدگیر سایلکس

هریک از 5 زون این دستگاه را می توان به حداقل 10 عدد چشم به صورت سری متصل کنید . همچنین هر زون را می توانید بروی یکی از حالت های زیر قرار دهید .

1-AWAY ( ترک منزل )  این حالت اصلی چشم ها می باشد یعنی تمام چشم ها که می خواهیم با ترک منزل فعال شوند بر روی این حالت باید باشند .

2-STAY ( ماندن منزل ) این حالت برای منازل ویلایی بسیار فوق العاده می باشد و می توانید سنسور های داخل منزل را بر روی STAY و سنسورهای حیاط و راه پله ها را بر روی AWAY قرار دهید .حال زمانی را تصور کنید که خانم خانه تنها در منزل است می تواند دزدگیر را بر روی حالت نیمه فعال قرار دهد با این کار سنسورهای حیاط و راه پله ها فعال می شوند ولی سنسورهای داخل منزل غیر فعال هستند وخانم خانه می تواند براحتی و در امنیت کامل در داخل منزل مشغول کارهای خود شود .

3-TAMPER این حالت مخصوص سنسور درب چشم هاست که در صورت دستکاری چشم ها ، دزدگیر هشداری را به مدیران ارسال می کند .

4-FIRE ( آتش ) : از این حالت برای سنسور اعلام حریق ( دود و یا حرارت ) استفاده می کنیم . در این حالت این زون به صورت 24 ساعته فعال و در صورت تحریک سنسور دود و یا حرارت هشدار مخصوص آتش سوزی برای مالک ارسال می شود .

5-PANIC ( پدال ) : این حالت زون مخصوص پدال می باشد که برای طلا فروشی ها و فروشگاه ها مناسب است که با فشردن پدال دزدگیر فعال و آژیر به صدا در آمده و پیام سرقت مسلحانه به مخاطبین و مدیر ها ارسال میگردد .

6-GRIP : این حالت مخصوص سنسور ورودی است و سنسور درب ورودی بر روی این حالت قرار می گیرد و می توان حالتی را تنظیم کرد که هنگام باز و بست درب و یا تحریک سنسور ورودی دینگ دانگ ( هشدار ورود مشتری ) به صدا در بیاید ای حالت برای فروشگاه ها بسیار مفید خواهد بود .

7-HOLD UP : نوعی حالت PANIC می باشد که به پدال متصل می شود و دو ضربه ای خواهد شد یعنی با فشار اول پدال فقط به مخاطبین و مدیرها هشدار ارسال می کند و با فشار دوم آژیر را به صدا در می آورد . ( مناسب سرقت های مسلحانه )

8-NONE : در این حالت سنسور از مدار خارج می شود و آن ناحیه از دید دزدگیر خارج می شود این حالت برای خارج کردن یک قسمت از منزل از دید دزدگیر کاربرد دارد .

3-امکان تعریف کردن 5 مدیر 

این دستگاه دارای 5 مدیر مختلف می تواند باشد و هر مدیر می تواند رمز دلخواه داشته باشد همچنین گزارشات دلخواهی برای هر مدیر ارسال می شود : از هشدار سرقت گرفته تا قطع برق و حتی تغییر تنظیمات توسط مدیر های دیگر مانند : قطع برق ، عملکرد ریموت ، اعتبار سیم کارت ، ضعیف شدن باتری سنسورهای بی سیم و ….

4-امکان تعریف 10شماره مخاطب مختلف 

میتوان گفت یکی از مهم ترین امکانات دزدگیر سایلکس همین می باشد .می توانید 10 شماره تلفن مختلف را بر روی دستگاه ذخیره کنید و تنظیم کنید که به کدام یک پیام دهد و با کدام تماس بگیرد .

5-شماره گذاری ریموت ها 

ریموت دزدگیر

ریموت دزدگیر

بر روی این دستگاه می توان 9 عدد ریموت مختلف را به شماره مخصوص آن اضافه کرد این ویژگی برای مواقعی که ریموت خاصی در دست فرد خاصی قرار دارد و می توانید هنگام گزارش گیری تشخیص دهید که آن شخص چه زمانی وارد و یا خارج شده است .

همچنین می توانید از این قابلیت به عنوان دستگاه ورود وخروج ( حضور و غیاب ) استفاده کنید .

به این صورت که مثلا ریموت شماره 2 را به منشی خود داده اید و پیام عملکرد ریموت را فعال می کنید . حال زمانی که صبح منشی شما توسط ریموت دزدگیر را غیر فعال می کند همان زمان یک پیام برای شما ارسال می شود و شما می دانید که منشی چه ساعتی وارد دفتر شده است .این قابلیت سایلکس برای شرکت بسیار مهم است.

 

 

6-ضبط پیام مختلف 

بر روی این دستگاه می توان نوع پیام مختلف را برای هر اتفاق ضبط کرد .

1-پیام خطر سرقت

2-پیام دستکاری چشم

3-پیام تحریک پدال سرقت مسلحانه

4-پیام خطر آتش سوزی

7-رله خروجی 

این دستگاه دارای یک رله خروجی است که می توانید آنرا بر روی سه حالت :لحظه ای ، تایمردار و روشن و خاموش قرار دهید و به هر دستگاه دلخواهی متصل کنید .

برای مثال بر روی درب پارکینگ قرار دهید و آنرا بر روی حالت لحظه ای قرار دهید . یا حتی آنرا به موتور آبیاری باغ متصل کنید و آنرا بر روی تایمر 15 دقیقه ای قرار دهید تا هر زمانی که نمی توانید برای آبیاری به باغ مراجعه کنید توسط نرم افزار موبایل رله را وصل کنید تا موتور آبیاری روشن و بعد از 15 دقیقه خاموش شود .

وقتی آنرا به چراغ سالن متصل کنید تا زمانی که به مسافرت رفته اید و در منزل حضور ندارید در زمان های مختلف چراغ سالن را روشن و خاموش کنید تا اگر سارقی در کمین منزل شما باشد تصور کند فردی در منزل حضور دارد .

 

بیشتر بدانید : منظور از منزل هوشمند چیست و چه قابلیت هایی دارد ؟

8-مشخصه نمایش نوشتاری 

بر خلاف اکثر دزدگیرهای موجود در بازار که منوهای آن از طریق کدها انتخاب و تنظیم می شوند این دستگاه تمامی تنظیمات را دقیق و کامل نمایش می دهد و برای تنظیم کردن آن کافی است کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید .

همچنین تنظیمات به زبانی بسیار ساده در دفترچه راهنمای دستگاه شرح داده شده است .

9-نرم افزار جامع و کامل تلفن همراه 

شما با قرار دادن سیم کارت در دستگاه دزدگیر این امکان را خواهید داشت که آنرا به نرم افزار بر روی گوشی متصل کنید و بسیاری از کارها را از طریق نرم افزار انجام دهید . آن هم از خارج از منزل و از راه دور و از طریق SMS از جمله :

-فعال و غیر فعال کردن و نیمه فعال کردن دزدگیر
-فعال کردن رله خروجی ( مخصوص زمانی که به مسافرت می روید )
-امکان درخواست وضعیت فعلی دستگاه : برای مثال از منزل خارج شده اید ولی خاطرتان نیست که دستگاه را فعال کرده اید یا نه کافیست یک درخواست وضعیت بدهید تا دستگاه اطلاعات را برای شما ارسال کند .

-فعال یا غیر فعال کردن ریموت خاص توسط نرم افزار ( مثلا ریموت شما گم شده است می توانید توسط نرم افزار آنرا غیر فعال کنید ونگران سرقت منزل نباشید )

فعال یا غیر فعال کردن قسمتی از منزل ( برای مثال کارگر یا نظافت چی می خواهد در قسمتی از منزل مشغول به کار شود می توانید فقط آن قسمت را غیر فعال کنید )

 

 

10-و امکانات بسیار دیگر

بخش تست تنظیمات :

این دستگاه دارای قسمتی است به نام SYSTEM BEST که در این قسمت می توانید تمام قسمت های مختلف را تست کنید از سنسور ها و چشم ها گرفته تا حتی تست پیامک دستگاه که باعث می شود در پایان نصب همه گزینه ها را تست کنید تا از سلامت همه تنظیمات مطمئن شوید .
این دستگاه امکانات متعدد دیگری نیز دارد که از این مقاله فراتر است . در صورت سوال و یا امکانات خاص دیگری ی توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید .

برای اطلاع از قیمت و خرید دزدگیر سایلکس به صفحه ی محصولات مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها