دزدگیر اماکن

در مقاله های قبلی با انواع سیستم های اعلام سرقت و تجهیزات امنتی ساختمان اشنا شدیم، در این مقاله قصد داریم نحوه نصب دزدگیر را به صورت عملی و ساده برای شما شرح دهیم به گونه ای که هر شخصی که قدری از برق و سیم کشی اطلاع داشته باشد و به قول معروف دست به اچار باشد بتواند دزدگیر منزل خود را نصب کند. در ابتدا باید نصب دزدگیر بی سیم و باسیم را از هم جدا کنیم و هر کدام را جداگانه شرح دهیم.

الف_آموزش نصب دزدگیر بی سیم

این دزدگیر نصب بسیار ساده ای دارد و عموماً فروشندگان این دزدگیر ها پیشنهاد می کنند خود شخص دزدگیر را نصب کند چون بسیار ساده و راحت می باشد

1-جا نمایی دستگاه دزدگیر

اولین مرحله از نحوه ی نصب دزدگیر بی سیم جا نمایی هست، بدین منظور دستگاه مرکزی دزدگیر را باید در مکانی محفوظ و به دور از دید نصب نمود چرا که سارقین نباید به راحتی به آن دسترسی داشته باشند، عموما در اتاق ها در کمد های دیواری و حتی کابینت ها نصب می شوند.نکته چون دستگاه نیاز به برق 220 ولت هم دارد پس باید در جانمایی آن دقت کنیم در مکانی باشد که امکان برق کشی برای دستگاه فراهم باشد.

 

 

2-جا نمایی و نیاز سنجی سنسور ها

 

این قسمت در برخی ساختمان ها به کمی دقت و تفکر نیاز دارد در واقع شما باید راه های نفوذ به منزل خود را توسط سارقین پیدا کنید که از چه راه‌ هایی می‌توانند وارد ساختمان شوند و برای تشخیص ورود از آن نقطه سنسور مناسب را انتخاب کنید.

برای مثال در یک آپارتمان در طبقه سوم در یک مجتمع ۶ طبقه راه ورودی فقط از درب ورود آپارتمان خواهد بود چرا که ورود از تراس یا پنجره ها با وجود ارتفاع و دوری از پشت‌ بام دشوار و دور از ذهن خواهد بود (البته با دزد های امروزی غیر ممکن نیست!!!)

پس برای کنترل این درب می توانید از یک سنسور حرکتی روبروی درب و یا یک مگنت استفاده کنید. سنسور حرکتی با باز شدن درب و ورود فرد به داخل تحریک می‌شود و دزدگیر را فعال می‌کند، مگنت نیز از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل شده که وقتی ثابت را روی چهار چوب درب و متحرک را روی درب به گونه ای متصل می کنید که هنگام بسته بودن درب این دو قطعه رو به روی هم باشند و با بازشدن درب از هم دور شوند و همین باعث می‌شود سنسور به دزدگیر سیگنال ارسال کند و دزدگیر فعال شود.

نصب دزدگیر3- نصب و راه اندازی دزدگیر

 

ابتدا قسمت مرکزی دزدگیر را در محل مناسب نصب و برق آن را نیز متصل می کنید. حال سنسورهای هر فضا را بر روی قسمت مرکزی دستگاه تعریف می کنید. بعد در تنظیمات دستگاه حالت تعریف سنسور را فعال کنید و تک‌تک سنسورها را تحریک کنید تا سیگنال ارسال و تک‌ تک سنسورها فعال شوند.

سنسورها را در محل‌ های تعیین‌ شده نصب کنید در پایان آژیر را در بیرون واحد جایی که صدا به همه جا پخش شود نصب کنید حال یک سیم‌کارت را در سیستم مرکزی قرار می دهید و شماره تماس های مورد نظر را جهت اطلاع اعلام سرقت وارد کنید کار تمام شد با ریموت یا نرم افزار موبایل می توانید دزدگیر را فعال یا غیرفعال کنید.

 

 

ب_نصب دزدگیر با سیم

 

نحوه ی نصب دزدگیر با سیم بسیار شبیه سیم بی سیم است با این تفاوت که اولاً جانمای محل سیستم مرکزی به گونه ای باید باشد که غیر از شرایط ایمن و دور از دید باید از نقطه سیم کشی نیز جایی باشد که کمترین میزان سیم کشی نیاز باشد.

تفاوت دیگر این است که باید برای هر سنسور یک کابل دزدگیر (سیم تلفن دو یا چهار زوج)  کشیده شود یک زوج از سیم برق تغذیه چشم ها را می دهد و یک زوج وظیفه رله تحریک سنسور را تا دزدگیر برعهده دارد سیم تغذیه را به ترمینال Aux دزدگیر و سر آن را به قسمت 6ND و 12V چشم ها متصل می کنید و سیم تحریک را به ترمینال زون و در سنسور به ترمینال Alarm متصل می کنید.

یک زوج سیم نیز از دزدگیر تا آژیر در بیرون راهرو بکشید و یک طرف را به آژیر و طرف دیگر را به ترمینال SP دزدگیر متصل کنید همچنین یک باتری را به ترمینال مخصوص باتری دزدگیر متصل کنید و عملیات جایگزاری سیم کارت و وارد کردن شماره تماس ها را انجام دهید دزدگیر را توسط ریموت می توانید فعال یا غیرفعال کنید.

نصب دزدگیر بی سیم برای خود اشخاص بسیار ساده تر است ولی برای نصب دزدگیر سیمی بهتر است از یک نصاب کمک بگیرید.

اگر هنوز در انتخاب دزدگیر خود شک دارید پیشنهاد میکنم حتما مقاله ی 6 نکته قبل از خرید دزدگیر را بخوانید.

 

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها