کلید تک پل ریموت دار

کلید تک پل ریموت دار چیست؟

ما می خواهیم در این مقاله کلید تک پل ریموت دار و همچنین بقیه کلیدهایی که قابلیت ست شدن با ریموت کنترل را دارند اعم از کلیدهای 2 پل، 3 پل، 4 پل، کلید کولر و … را شرح دهیم و از ویژگی های آن بیشتر شما را مطلع کنیم تا بتوانیم با به کار گیری این مدل کلیدها بسیاری از کار ها را آسان تر از قبل انجام دهیم .

با پیشرفت و حرکت رو به جلو در صنعت و تجهیزات برقی و… کلیدهای برق نیز از مدل قدیمی با عملکرد مکانیکی به شکل و ظاهری زیبا و مدرن با عملکرد توسط ریموت تغییر کرده اند که این تغییرات توانسته به حد چشمگیری به ما کمک کند برای خاموش و یا روشن کردن روشنایی ها، سیستم سرمایش و گرمایش و … که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم و قابلیت های این کلید ها را به صورت کامل برای شما شرح می دهیم.

کلید تک پل ریموت دار چیست ؟

در مورد عملکرد کلید های لمسی توی مقالات به صورت مفصل صحبت کردیم اکنون میخواهیم ببینیم کلید تک پل چیست و چطور به ریموت متصل میشود؟ کلید تک پل ریموت دار به کلیدی گفته می شود که می تواند یک سرخط را برای ما کنترل کند و ما به غیر از اینکه فرمان را از روی خود کلید بدهیم این امکان فراهم است که ما بتوانیم توسط یک ریموت فرمان خود را به کلید ارسال کنیم و کلید عمل کند حتی از فاصله چندین متری بدونه نیاز به اینکه حتی بخواهیم از چند پله بالا برویم و یا چندین متر راه را طی کنیم تا به کلید برسیم.

عملکرد کلید تک پل ریموت دار :

در عمل کلید های ریموت دار و کلید های مکانیکی قدیمی یک کار مشترک را برای ما انجام می دهند، قطع و وصل کردن برق اما این عمل در این دو نوع کلید بسیار متفاوت می باشد و همین امر است که باعث شده همه از سمت کلیدهای مکانیکی قدیمی رو به کلید های جدید و مدرن ریموت دار بیاورند.

تفاوت کلیدهای ریموت دار با کلیدهای معمولی

کلیدهای ریموت دار

 

تفاوت ظاهری:

کلید های جدید از ظاهری بسیار زیبا و مدرن نسبت به کلید های قدیمی برخوردار هستند همچنین متریالی که در ساخت این نوع کلید ها استفاده می شود دارای کیفیت بالایی می باشد به طور مثال در اغلب این کلیدها روکش کلید از نوع شیشه میباشد که علاوه بر زیبایی ظاهر دارای طول عمر بالایی نیز هستند.

کلید های ریموت دار اغلب به صورت تاچ عمل می‌کنند یعنی دیگر خبری از شاسی های مکانیکی قدیمی نیست و کلید به صورت لمسی عمل می کند و دارای ظاهری فوق العاده زیبا می باشد کلید های ریموت دار نیز دارای رنگ بندی متنوع و در اشکال متفاوت در بازار موجود می باشد.

تفاوت در مکانیزم داخلی:

از لحاظ مکانیزم داخلی بین کلید های قدیمی و جدید ریموت دار تفاوت بسیار زیادی می باشد می‌توان گفت اصلی‌ ترین تفاوت همین است که این دو نوع کلید را از یکدیگر کاملاً مجزا می‌کند و تغییر بسیار بزرگی را به وجود می‌آورد در کلیدهای قدیمی یک مکانیزم ساده و پلاتینی وجود دارد که وقتی ما جهت پل کلید را تغییر میدهیم ( از حالت خاموش به روشن ) پلاتین های داخل به هم متصل شده و جریان عبور می کند و چراغ روشن می شود اما در کلید های لمسی ریموت دار خبری از مکانیزم مکانیکی نیست و تنها یک برد الکترونیک وجود دارد و یک صفحه لمسی که با لمس کردن کلید می توانیم عمل قطع و وصل را انجام دهیم.

نکته: در کلید های ریموت دار ما قطع و یا وصل بودن کلید را از روی روشن و یا خاموش بودن ال ای دی روی کلید ریموت دار متوجه می‌شویم.

تفاوت در نحوه کلید زنی ( قطع و یا وصل کردن کلید) :

قطع و وصل کردن در کلید های قدیمی به صورت فیزیکی و با تغییر حالت پل انجام می گیرد و این کار مستلزم حضور شخص در کنار کلید است اما در کلیدهای ریموت دار این کار را هم می توان به صورت حضوری در کنار کلید با لمس کردن آن انجام داد و هم می توان توسط ریموت کنترل از راه دورفرمان داد. ( کلیدهای ریموت دار دارای یک برد الکترونیکی بوده و این قابلیت را در اختیار ما می‌گذارد که بتوانیم از راه دور فرمان دهیم همچنین می توانیم تا ۴ ریموت را روی یک پل کلید ست کنیم.

 

نکته : ما دو نوع کلید لمسی داریم که حتی بین کلید لمسی هوشمند و کلید لمسی غیر هوشمند تفاوت های بسیاری هست که حتما برای دیدن مقایسه ی کلید لمسی هوشمند و غیر هوشمند کلیک کنید.

تفاوت در تعداد پل و اشغال فضای نصب:

در کلیدهای مدل معمولی تعداد پل ها از سه پل بیشتر نمی باشد یعنی ما ماکزیموم می توانیم یک کلید با سه پل داشته باشیم یعنی سه سر خط را کنترل کنیم که برای استفاده از کلید سه پل باید قوطی برق مخصوص خود کلید سه پل کار شود و آن کلید یک مقدار از حد معمول ( یک پل و دو پل ) بزرگتر می شود اما در کلیدهای ریموت دار ما می توانیم کلید هایی از قبیله : یک پل، دوپل، سه پل، چهار پل، کلید کولر، کلید ترموستات فن کوئل و … را داشته باشیم که همه این کلیدها در ابعاد و اندازه یک کلید معمولی هستند، قابل ست شدن با ریموت کنترل هستند و از همه مهمتر قابل اجرا در تمامی قوطی‌ های برق ساده، بست، بلک و … ما با استفاده از این ویژگی می‌توانیم حجم کلید های روی دیوار که فضای زیادی را اشغال کرده کم کنیم و زیبایی دو چندانی به فضای ساختمان ببخشیم همچنین می توانیم بجای دو عدد کلید دوپل قدیمی یک کلید چهار پل ریموت دار استفاده کنیم.

نکته : کلید کولر ریموت دار به غیر از اینکه قابلیت کنترل توسط ریموت را دارد دارای تایمر هوشمند نیز میباشد یعنی ما میتوانیم یک زمان برای روشن شدن اتوماتیک کولر و یا برعکس خاموش شدن کولر تعریف کنیم تا در آن زمان کلید به صورت هوشمند عمل کن.

کاربرد های کلید ریموت دار

کاربرد های کلید ریموت دار

کلید های ریموت دار کار برد های بسیار زیادی دارند که ما چند نمونه از از این کاربردها را نام میبریم بطور مثال استفاده از کلید ریموت دار در اتاق خواب بسیار ایده خوبی است تصور کنید در یک شب تابستانی در حال استراحت کردن بر روی تخت خواب هستید دیگر لازم نیست برای خاموش و یا روشن کردن روشنایی و کولر از رختخواب بیرون بیایید فقط کافیست با ریموت فرمان را برای کلید ارسال کنید و یا با استفاده کردن ازکلیدهای ریموت دار هوشمند در پروژه های دوبلکس و باغ ها دیگر نیاز نیست ما برای خاموش یا روشن کردن روشنایی ها، کولر، کشیدن پرده ها،و… مسافت زیادی را طی کنیم ویا چندین پله را بالا برویم فقط کافیست از ریموت استفاده کنیم.

نکته : ریموت های 24 کانال، کلید های ریموت دار قابلیت کنترل 24 سرخط را دارد علاوه بر آن این ریموت دارای کلیدهای off و on گروهی میباشد یعنی میتوان با یک فرمان تمام سرخط ها را خاموش و یا روشن نمود.

 

امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشه برای جزئیات بیشتر و خرید کلید لمسی کلیک کنید همچنین اگه احتیاج به مشاوره در زمینه ی هوشمند سازی ساختمان خود را داشتید با کارشناسان خانه هوشمند هایکا تماس بگیرید.

0 0 votes
امتیاز محصول
guest
ایمیل شما مخفی میباشد
شماره تماس شما مخفی خواهد شد
امتیاز دهید
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها