تجهیزات خانه هوشمند

واحدهای مسکونی هوشمند چه امکاناتی دارند؟کاربری خانه هوشمند به عنوان واحد های مسکونی به چه صورت هست؟ آیا صرفه ی اقتصادی دارد؟ و همه ی اطلاعاتی که در مورد واحد هاس مسکونی هوشمند باید بدانید پس با ما همراه باشید.

خانه هوشمند و تجهیزات هوشمند سازی با توجه به افزایش قیمت واحدهای مسکونی از یک سیستم تجملی تبدیل به یک نیاز برای تمام واحدهای مسکونی شده است که تقریبا میشه گفت چه واحدهای ارزان قیمت شهر و چه واحدهای لوکس و مدرن بالا شهر به دنبال خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان برای ساختمان های خود هستند البته هر ساختمان متناسب با بودجه موردنظر به یک سری از امکانات خانه هوشمند دست می یابد.
در این مقاله قصد داریم از امکانات و کاربردهای خانه هوشمند در واحدهای مسکونی و آپارتمان ها صحبت کنیم و ببینیم چه چیزی باعث این استقبال عجیب از این سیستم جدید شده است.پس با ما همراه باشید تا مزیت های خانه هوشمند واحد های مسکونی را برسی کنیم.

کاربردها و کاربری‌ های خانه هوشمند در آپارتمان ها

1- زیبایی و لوکس بودن

اولین ویژگی بارز تجهیزات خانه هوشمند و حتی اسم خانه هوشمند نشانه‌ ای از لوکس بودن را به دنبال خود دارد به طوری که وقتی به یک آپارتمان، آپارتمان هوشمند گفته می‌شود در ذهن ناخودآگاه یک آپارتمان لوکس و مدرن تجسم می شود در واقع نیز به همین صورت است چرا که اکثر تجهیزات خانه هوشمند بسیار لوکس و گران قیمت هستند و ظاهری زیبا به ساختمان شما و طراحی داخلی شما می دهد

2-راحتی و آسایش

مهمترین هدف خانه هوشمند آسایش و راحتی برای ساکنین آپارتمان است به طوری که در خانه‌های هوشمند جدید و مدرن تقریباً خود سیستم به صورت خودکار تجهیزات را در دست می‌گیرد و حتی کاربران نیز و حتی و سلیقه کاربر را نیز با گذر زمان متوجه می شود و مثلا می داند که شما شب هنگام از نور ملایم لذت می برید یا می داند علاقه دارید هنگام صرف شام به موسیقی شجریان گوش دهید خانه هوشمند شما می تواند به مرور زمان سلیقه شما را دنبال کند.

3-روشنایی هوشمند

یکی از مهم ترین امکانات واحد های مسکونی هوشمند، روشنایی هوشمند می باشد.در خانه هوشمند روشنایی تمامی قسمت ها در دست سیستم هوشمند ساختمان است و با سنسورهای دقیق و حساس می تواند حضور یا عدم حضور افراد را در اتاق ها و سالن ها تشخیص و با سنسورهای دقیق میزان نور آن فضا را بسنجد و در صورت وجود نور آن فضا و تشخیص کم بودن نور چراغ ها را روشن کند و بلافاصله پس از ترک کردن آن اتاق چراغ ها را خاموش کند.

نکته : این سیستم را می توان در صورت لزوم غیر فعال کرد و روشنایی را بر روی حالت دستی قرارداد.

4-سرمایش گرمایش هوشمند

خانه هوشمند شما دقیقا مشابه سیستم روشنایی هوشمند با استفاده از سنسور های دمایی در جای جای منزل می تواند دمای هر فضا را متناسب با حضور یا عدم حضور در آن قسمت تنظیم کند به گونه ای که با وجود حفظ بهترین دما در منزل مصرف انرژی به میزان بسیار قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

 

 

5-پرده های برقی

پرده های ساختمان های مسکونی یکی از زیبا ترین قسمت های اپارتمان ها محسوب می‌شود و برقی کردن آنها می‌تواند این زیبایی را دوچندان کند حال اگر ویوی آپارتمان شما نمایی زیبا از شهر باشد و هنگامی که مهمانان را دعوت می کنید این منظره را تماشا کنند و در همان لحظه با ریموت کنترل پرده ها را باز می کنید و پرده ها  آرام و نرم به کنار می‌روند و منظره ی زیبای شهر خود نمایی می‌کند شما به همین سادگی در نظر مهمان خود یک فرد لاکچری ومدرن هستید.

6- سیستم صوت هوشمند

با وجود استقبال بسیار خوب از سیستم های صوت هوشمند خانگی و اتصال این سیستم به خانه ی هوشمند ما باعث شده بتوان از سناریو های جذابی در زمینه سیستم صوت در خانه هوشمند استفاده کنید و محل زندگی خود را به مکانی شاد و لذت بخش تبدیل کنید.که امروزه سیستم صوت یکی از کاربردی ترین امکانات واحدهای مسکونی هوشمند می باشد.

7-سیستم امنیتی هوشمند

در خانه های هوشمند می توان سیستم امنیتی را به سیستم خانه هوشمند متصل کرد البته برخی برندها سیستم امنیتی را داخل سیستم خانه هوشمند خود دارند و با این کار امنیت منزل شما بیشتر خواهد شد و استفاده از آن نیز آسان تر می شود چرا که سیستم خانه هوشمند ارتباط مستقیم با ساکنین خانه دارد و این امکان را فراهم می‌کند که کاربر از هر نقطه از جهان بتواند سیستم امنیتی منزل خود را نظاره کند و یا در هنگام وقوع حادثه یا سرقت سریعاً به کار بر اطلاع می‌دهد.

8-سیستم کنترل تردد ( ورود و خروج)

منظور از سیستم ورود و خروج گیت های نگهبان نیست و همان درب مجتمع و یا درب واحد می باشد بدین صورت که بتوانید به راحتی با استفاده از رمز، کارت و یا اثر انگشت و حتی موبایل خود درب را باز کنید و یا در زمانی که در منزل حضور ندارید و مهمانی پشت درب منزل شما حاضر می‌شود می‌توانید از طریق نرم افزار خانه هوشمند با آنها ارتباط برقرار کنید و در صورت نیاز حتی درب را برای آنها باز کنید تا وارد شوند یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این تکنولوژی امکان گزارش گیری بسیار دقیق است که می‌تواند ساعت دقیق ورود و خروج هر شخص را با توجه به روشی که درب را باز یا قفل می‌کند مشخص کند.

9-سیستم آبیاری گیاهان

یکی از جالب ترین امکاناتات واحد های مسکونی هوشمند، امکان آبیاری هوشمند هست.در سیستم خانه هوشمند ساختمان می‌توان تجهیزات آبیاری را محیا و آن را به سیستم هوشمند خود متصل کنید تا در زمان مشخص و دقیق به میزان دلخواه و تعیین شده به گل‌ های شما آب دهد با این روش دیگر شما نگران خشک شدن گل های خود در هنگام سفر نخواهید بود و با خیال راحت می توانید از سفر خود لذت ببرید البته که گل و گیاه علاوه بر آب نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند و حتماً باید گهگاهی به آنها سر بزنید و آنها را نوازش کنید.برای دیدن فراید و نحوه ی عملکرد سیستم ابیاری هوشمند کلیک کنید.

10-صرفه جویی در مصرف انرژی

و اما رسیدیم به یکی از مهمترین ویژگی‌های خانه هوشمند در ساختمان های مسکونی و آپارتمان ها این ویژگی در عین حال که در دل سیستم و متناسب با کارکرد شخص و سناریوها جای دارد و چیز مشخصی نیست ولی می‌تواند درصد بسیار بالایی صرفه‌جویی را انجام دهد این موضوع را با چند مثال می توانیم شرح دهیم ولی قصد داریم چند مثال جامع از کلیت سیستم را برای شما بیان کنیم در این مثال ها  سناریوهای کاربردی را شرح می دهیم.همچنین برای متوجه شدن عملکرد دقیق تر این سیستم مقاله ی خانه ی هوشمند و تاثیر ان در مصرف انرژی را مطالعه بفرمایید.

مثال 1 سناریو خروج از منزل

هنگام خروج از منزل سناریو خروج را فعال میکنید سنسور های تشخیص حضور در منزل تا زمانی که هنوز داخل خانه هستید سناریو را فعال نمی کند تا شما وسایل خود را بردارید و درب را ببندید و در این لحظه سیستم هوشمند منزل سیستم سرمایش گرمایش و چراغ ها را خاموش می کند پرده ها را میبندد تلویزیون و سیستم صوت را خاموش می کند و درب ورودی را قفل و حتی سیستم امنیتی را فعال می‌کند.

مثال 2 سناریو ورود

هنگامی که به منزل می رسید و با اثر انگشت خود درب را باز می کنید سیستم هوشمند تشخیص می‌دهد که شما وارد منزل شده اید پس چراغ ها به سلیقه شما روشن دما را بر روی دمای ایده آل شما تنظیم و پرده های پنجره ها را باز می کند سیستم صوت هوشمند آهنگ مورد علاقه شما را پخش می‌کند و قهوه ساز شما روشن می شود تا شما بعد از تعویض لباس خود بتوانید با خوردن قهوه و شنیدن موسیقی مورد علاقه خودتان خستگی کار روزانه را برطرف کنید و بعد از خوردن شام سناریو فیلم را فعال کنید.

مثال 3 سناریو فیلم

بعد‌ از خوردن شام زمان دیدن فیلم مورد علاقه شما رسیده پس با موبایل یا تبلت خانه هوشمند خود سناریو فیلم را فعال کنید با این کار پرده ها بسته شده و چراغ های اضافی خاموش می شود تا نور برای تماشای فیلم کم‌شود تلویزیون یا ویدئو پرژکتور روشن می‌شود و فیلم مورد علاقه شما پخش می‌شود دمای اتاق نشیمن یا اتاق فیلم نیز در حالت ایده آل تنظیم می‌شود و سیستم گرمایش اتاق ها کم می شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود و…..
وقت آن رسیده که هوشمندانه زندگی کنید.

با ما در تماس باشید خانه هوشمند هایکا

 

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها