خدمات هوشمند سازی ساختمان

یک شرکت هوشمند سازی باید چه خدماتی را ارائه بدهد ؟

خدمات هوشمند سازی ساختمان چه چیز هایی هستند؟ و بعد از نصب تجهیزات شرکت خوب هوشمند سازی چه خدماتی را باید ارائه دهد ؟

ایا خدمات هوشمند سازی همان گارانتی پس از فروش می باشد ؟؟

با خانه هوشمند هایکا همراه باشید تا تک تک سوالات بالا در رابطه با خدمات شرکت های هوشمند سازی را به صورت کامل توضیح بدهیم .

هوشمند سازی در ساختمان های امروزی رونق فراوانی یافته و هر روز به افرادی که از این تکنولوژی استفاده می کنند افزوده می شود به طوریکه حتی ساختمان های معمولی در مناطق متوسط شهر نیز به دنبال خانه هوشمند و هوشمندسازی هستند البته شاید سیستم هوشمندی که در یک آپارتمان معمولی در منطقه معمولی شهر استفاده شود از نظر امکانات و تجهیزات در حد و اندازه سیستم هوشمند ساختمان فوق لوکس بالای شهر نباشد ولی خب بالاخره هرکس به اندازه توان خود می تواند از این تجهیزات بهره مند شوند .
تا الان بارها و بارها خانه هوشمند را تعریف کردیم اما نکته بسیار مهم در خانه هوشمند بحث خدمات رسانی و خدمات بصری سیستم است .

 

آیا خانه هوشمند خدمات نیاز دارد ؟

هیچ گاه سیستم خانه هوشمند را با سیستم کلید و پریزهای معمولی را نه از نظر عملکرد و نه از نظر خدمات در یک سطح قرار ندهید چرا که سیستم خانه هوشمند بسته به نوع مورد استفاده شده به خدمات نیاز دارد و گاها این خدمات مهم تر از خود محصول به حساب خواهد آمد البته خدمات فقط بحث خرابی و درست کردن محصول نیست بلکه آموزش عملکرد محصول نیز یک خدمات است که فقط یک شرکت معتبر هوشمند سازی می تواند این آموزش را در اختیار کاربران سیستم هوشمند قرار دهد .

برای اطلاع از پیکج هوشمند سازی خانه این مقاله را از دست ندهید.

خدمات سیستم هوشمند سازی چه خدماتی هستند ؟

 

خدمات خانه های هوشمند به چند دسته تقسیم می شوند ؟

 

1-خدمات قبل و در حین نصب تجهیزات هوشمند سازی

 

سیستم های هوشمند برای نصب و راه اندازی نیاز به آموزش دارند این وظیفه شرکت ارائه دهنده تجهیزات خانه هوشمند است که این آموزش را به نصاب یا برقکار بدهد این کار باعث می شود که نصب به نحو احسنت انجام شود و مشکل خاصی بوجود نیاید . این کار یک نوع خدمات است که شرکت هوشمندساز با ارائه آن می تواند باعث کاهش خدمات بعدی شود و در واقع اگر تجهیزی به درستی نصب شود خدمات بعدی آن نیز کاهش می یابد .

 

2-خدمات راه اندازی و آموزش

 

یکی از مهم ترین خدمات هوشمند سازی ساختمان آموزش پس از نصب می باشد. سیستم هوشمند جزء آن دسته از تاسیساتی است که جهت راه اندازی نیاز به آموزش و یا کارشناس متخصص دارد و وظیفه شرکت هوشمندساز است که سیستم را راه اندازی کند همچنین یکی از مسائل مهم در خانه های هوشمند آموزش استفاده از سیستم توسط کاربر است که در واقع یک سیستم هوشمند را کاربردی یا غیر کاربردی می کند .

بسیار پیش آمده که تجهیزات زیادی از یک ساختمان اجرا شده ولی چون آموزش کافی و مناسب به مالک ساختمان داده نشده نمی توانند از سیستم استفاده کنند و حتی در مواردی کاربر نمی داند که این قابلیت ها در سیستم هوشمند وجود دارد پس خدمات در مرحله آموزش می تواند یکی از مهمترین بخش های خدمات خانه هوشمند باشد که باعث خواهد شد کاربر به درستی از سیستم هوشمند خود استفاده کند و از امکانات آن لذت کافی ببرد و باعث شود که آن سیستم هوشمند را به دیگران معرفی کند .

 

3-خدمات پس از فروش :

 

مهمترین بخش خدمات در هوشمند سازی ساختمان ها بحث خدمات پس از فروش است و همین موضوع می تواند یک کاربر را از محصول راضی نگه دارد یا یک کاربر را ناراضی کند . نکته مهم اینجاست که ذات خانه هوشمند به گونه ای است که نیاز به خدمات پس از فروش زیادی دارد و با توجه به اینکه اکثر کاربران و مالکان خانه های هوشمند از قشر ثروتمندان هستند و اکثرا دارای مشغله های زیادی هستند پس باید از بابت خدمات خانه هوشمند خود مطمئن باشند و بدانند در صورت بروز کوچکترین مشکلی در اسرع وقت شرکت مربوطه مشکل را بر طرف خواهد ساخت نه اینکه عدم خدمات رسانی یا خدمات رسانی بد و نابجا باعث آزردن مالک ساختمان شود .

پس حتما باید شرکت هوشمند ساز دارای بالاترین خدمات در زمینه خدمات پس از فروش باشد تا مشتریان با خیالی آسوده از آن شرکت خرید کنند .

 

برای مشاوره ی جامع هوشمند سازی ساختمان این مقاله را از دست ندهید.

یک نکته مهم دیگر در همین جا وجود دارد و آن هم این است که باید دقت کنید یک مغازه الکتریکی که گاها در حال فروش تجهیزات هوشمند است نمی تواند خدمات قابل قبولی را در زمینه خانه هوشمند ارائه کند چرا که آنها عادت کرده اند اگر تجهیزی خراب شد می گویند تجهیز خراب را بیار تا به شرکت ارسال کنیم و بعد از تعمیر تحویل دهیم در صورتی که نمی توان یک پنل مرکزی هوشمند را باز کرد و یا شخص نمی تواند آنرا باز کند بلکه باید حتما کارشناس مرتبط با آن به محل ساختمان بیاید .
پس حتما در هنگام خرید گارانتی و خدمات معتبر را از فروشنده درخواست کنید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها