پریز هوشمند چیست

پریز هوشمند و قابلیت های آن

در این مقاله می خواهیم پریز هوشمند و انواع آن را از جمله : پریز هوشمندwifi ،پریز هوشمند سیم کارت خور، پریز هوشمندoNPLUG و… رابرای شما همراه با قابلیت های آنها توضیح دهیم ودر ادامه ببینیم که با به کار گیری  این پریزها چه کارهایی می توان کرد و یا اصلا استفاده از آنها چه منفعت و سودی دارد.

 

پریز هوشمند چیست ؟

پریزهای هوشمند شبیه به پریزهای معمولی هستند و دراصل هر دو یک وظیه را دارند اما تفاوت بزرگ و خیلی مهم که این دو پریز بایکدیگر دارند که موجب شده یکی را پریز معمولی و دیگری را پریز هوشمند بنامند این است که ما بااستفاده کردن از پریزهای هوشمند قادر به کنترل تمام لوازم برقی در منزل ،اداره ،مغازه و… هستیم که این قابلیت پریزهای معمولی نخواهند داشت.

باتوجه به این ویژگی و قابلیت پریزهای هوشمند ما دیگر لازم نیست که نگران روشن ماندن تلوزیون ،چای ساز،قهوه سازو….نیستیم و این توانایی را به ما می دهد که از هر کجا که هستیم هرکدام از وسایل برقی را که بخواهیم به آن فرمان دهیم که روشن و یا خاموش شود.

به طور مثال : فرض کنید که شما در حال بازگشت از محل کار به سمت منزل هستید با توجه به امکانات پریز هوشمند شما می توانید قهوه ساز  و یا چای ساز را روشن کنید که  به محض اینکه به منزل می رسید قهوه و یا چای شما آماده میل کردن باشد و یا تصور کنید که یک روز با عجله منزل را ترک میکنید ناگهان در بین را متوجه میشوید که تلوزیون و یا یکی از وسایل برقی را خاموش نکرده اید در این هنگام دیگر نیاز نیست که به خانه برگردید به را حتی می توانید بوسیله ی اپیکشن روی گوشی موبایل خود وسیله مورد نظر را خاموش کنید و بقییه وسایل برقی را نیز بررسی کنید و ببینید که خاموش هستند و یا روشن.

پریز های هوشمند به غیر از اینکه امکان کنترل را از هرنقطه برای ما فراهم می کنند از لحاظ ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی مانند: آتش سوزی نیز جلوگیری می کنند درمصرف انرژی برق هم بسیار موثر میباشند.

یک نکته قابل توجهی که از لحاظ ایمنی بسیار مهم است و دراین پریزها وجود دارد این است که اگر جریان بیش از اندازه از پریز عبور کند پریز به صورت اتوماتیک جریان برق را قطع می کند که این عمل از آتش سوزی ویا اسیب رسیدن به وسیله برقی جلوگیری میکند.برای اطلاع از قیمت پریز هوشمند با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

ازدیگر ویژگی های پریز هوشمند می توان به قابلیتهای زیر اشاره کرد:

 

– قابلیت سناریوپذیری آنها اشاره کرد که باتوجه سناریوی تعریف شده وبراساس پارامترهایی ازقبیل : زمان ،دما،نور،و… عمل میکند به صورت کاملا اتوماتیک

– نصب آسان وراحت بدونه نیاز به سیم کشی خاص

– قابل کنترل با نرم افزارهای(اندروید ،ios)

 

انواع پریزهای هوشمند:

 

پریز های هوشمند دارای انواع مختلف و متنوعی در بازار موجود میباشند که ما چند نمونه از انواع رایج در بازار را برای شما شرح می دهیم.

 

پریز سیمکارتی :

پریز سیمکارتی

عملکرد پریز هوشمند سیم کارت خور به این صورت است که یک سیم کارت داخل پریز (که از 1 تا 6 خانه موجود است) قرار میگیرد و شماره یا شماره هایی که قرار است پریز را کنترل کنند در آن ثبت می گردد، سپس با ارسال پیامک پریز عمل میکند. حتی نیازی به وجود اینترنت و یا گوشی موبایل هوشمند هم نداریم با یک گوشی ساده هم میتوان فرمان قطع و یا وصل پریز را ارسال کرد این که ویژگی بزرگ در این نوع پریز ها محسوب میشود.

در پریزهای هوشمند سیم کارتخور تعریف زمان وصل و یا قطع همچنین محدوده  ولتاژ کاری (ولتاژمجازی که متواند از پریز عبور کند) توسط کاربر قابل تعریف میباشد.

 

پریز هوشمند onpiug :

پریز هوشمند onpiug

پریز هوشمند onpiug

این نوع پریز هوشمند در اصل یک نوع محافظ الکتریکی تایمر دار است که با اپیکشن گوشی موبایل از هر کجا که باشید قابل کنترل است و دارای ویژگی های دیگرنیز میباشد، از قبیل : نشان دادن مقدار ولتاژ مصرفی دستگاه متصل به آن، از ویژگیهای دیگر این پریز تعریف مدت زمان برای روشن شدن و یا خاموش شدن.

اصطلاحا به این ها پریز های کنترل از راه دور نیز میگویند.

پریز هوشمند وای فای (wifi) :

پریز هوشمند وای فای (wifi)

پریز هوشمند وای فای مانند : بقیه پریز های هوشمند این اختیار را به ما می دهند که بتوانیم از راه دور وسایل متصل به آن را کنترل کنیم (یعنی: بتوانیم برق پریز را قطع ویا وصل کنیم) عملکرد این نوع پریز به این صورت است که ما پریز وای فای را مانند یک مصرف کننده به پریز متصل می کنیم ،سمت دیگر آن یک پریز به ما می دهد، که دستگاه مصرف کننده متصل میشود و از اینجا به بعد دیگر فرمان قطع و وصل پریز در اختیار ما می باشد که توسط اینترنت می توانیم از هر کجا که باشیم فرمان مورد نظرمان را به پریز ارسال کنیم.

نکته : این پریزه دارای قابلیت های ایمنی مانند : قطع کردن در هنگام عبور جریان بیش از حد مجاز و… نیز میباشند و همچنین قابلیت این را دارند که در زمان معینی که ما برای ان تعریف میکنیم برق پریز راقطع و یا وصل کنند (به پریز وای فای پریز هوشمند اینترنتی نیز گفته میشود. )

با به کار گیری پریزهای هوشمند دریک خانه هوشمند ما میتوانیم سطح امکانات و امنیت برقی آن را بالا ببریم البته لازم به ذکر است که در خانه هوشمند پریز ها همه تحت شبکه هوشمند قرار میگیرند با تمام قابلیت های موجود در آن سیستم هوشمندی که اجرا شده است

اما اکثر پریز هایی که ما برای شما توضیح دادیم پریزهای هوشمندی هستند که به صورت مستقل عمل میکنند و مزیت اینگونه پریزها این است که می توان آنها را در هر مکانی که نیاز است به کار گرفت و از آن نهایت استفاده را برد .

 

پریز شیشه ای ضد خش

پریز شیشه ای ضد خش

پریز شیشه ای ضد خش

حال اگر تصمیم به خرید پریز های ارزان تر از پریز هوشمند داشتین پریز هایی لمسی پارمیس را به شما پیشنهاد میکنم .این پریز های شیشه ای خانه هوشمند پارمیس کاملا ضد خش می باشند و قیمت کمتری نسبت به نمونه های هوشمند دارند و کاملا ست مجموعه ی کلید لمسی می باشد که بسیار ظاهر بسیار شیک و لاکچری دارند برای اطلاع از قیمت و سایر جزئیات این پریز های شیشه ای کلیک کنید.

 

 

0 0 votes
امتیاز محصول
guest
ایمیل شما مخفی میباشد
شماره تماس شما مخفی خواهد شد
امتیاز دهید
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها