خانه هوشمند ساخت ایران

سیستم خانه هوشمند و صحبت هوشمند سازی ساختمان در ایران چند سالی است که تبدیل به یکی از سیستم های اصلی و مهم در ساختمان های امروزی شده بطوری که تقریبا تمام ساختمان های لوکس (که انواع پروژه های هوشمند سازی ساختمان های لوکس را میتونید کلیک کنید و ببینید) شهرهای بزرگ از این سیستم بی بهره نیستند البته این مقوله هوشمند سازی بسیار گسترده می باشد و تجهیزات بی شماری را می توان به این سیستم متصل نمود.

به سیستمی که تجهیزات برقی ساختمان را از جمله روشنایی ، سیستم سرمایش گرمایش، پرده ها، صوت و تصویر، سیستم امنیتی، ورود وخروج و.. را در ساختمان تحت کنترل داشته باشد و بتوان از طریق دستگاهایی نظیر موبایل ،تبلت و لپ تاپ ،اینترنت، و از راه دور بتواند تجهیزات منزل را کنترل کرد، خانه هوشمند میگویند.

همانطور که اشاره شد این تجهیزات می توانند طیف گسترده ای از امکانات را مهیا کنند که البته هر چه تعداد تجهیزات بیشتر و بیشتر می شود هزینه اجرا نیز افزایش میابد.

اولین خانه های هوشمند

اولین خانه های هوشمند

اولین خانه های هوشمند دنیا و پیدایش این تکنولوژی از کشور آمریکا و اروپا آغاز گردیده و منازل سرمایه داران بزرگ دنیا در اولین قدم به تجهیزات خانه هوشمند مجهز شده اند بطوریکه نقل است اولین خانه هوشمند دنیا منزل بیل گیتس صاحب شرکت مایکروسافت و ثروتمند ترین فرد جهان است این شخص با توجه به علاقه ای که به تکنولوژی در رایانه داشت، این تجهیزات را با ابتکارات خود در منزل خود به کار برد. و یک سیستم نیمه هوشمند ابتدایی را اجرا نمود اما امروزه شرکت های بزرگی در دنیا این تجهیزات را مختص ساختمان های مسکونی و آپارتمان ها تولید میکنند. اما با توجه به اینکه تجهیزات عموعا دارای قیمت بسیار بالایی هستند برخی شرکت های ایرانی از چندین سال پیش رو به بومی سازی این صنعت آوردند و تقریبا توانستند نیاز داخلی را تامین کنند .

این تولید کنندگان تجهیزات خانه هوشمند با الگو گیری تجهیزات خانه هوشمند وارداتی و نیاز سنجی مشتریان ایرانی و بومی سازی این صنعت شروع به تولید تجهیزات خانه هوشمند ایرانی کردند. البته در ابتدای امر امکانات و ویژگی ها بسیار ابتدایی بود و عملکرد تجهیزات نبز عموما بسیار ساده بود ولی رفته رفته با پیشرفت این شرکت ها و نیاز بازار خانه هوشمند ایرانی توانست به نقطه خوبی دست یابد و برخی تولید کنندگان امروزه بسیار شناخته شده اند و توانسته اند محصولاتی با کیفیت و قابل رقابت با مشابه خارجی خود را با قیمتی بسیار کمتر ارائه کنند.

چرا خانه هوشمند ایرانی ؟

 

بسیاری از مهندسین و سازندگان بر خلاف عده ای دیگر اصرار بر استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ایرانی دارند حال سوال اینجاست که چرا بر این اصل پافشاری می کنند قصد داریم در ادامه مزایا و معایب تجهیزات خانه هوشمند ایرانی را شرح دهیم.

 

مزایا خانه هوشمند ایرانی

خانه هوشمند ایرانی

1- منطبق برنیاز مشتریان داخلی :

بسیاری از امکانات سیستم های خانه هوشمند وارداتی بدون کاربری مفید و یا بلا استفاده در منزل ایرانی میباشد در صورتی که محصولات خانه هوشمند ایران عموما متناسب با نیاز افراد جامعه طراحی می شوند و سعی میشود نیازهایی که در کشور حس میشود را برطرف نماید پس امکانات خلاصه ، مفید و مختصر تامین میکند نه امکاناتی که شاید در سال نیز استفاده نشود.

2-منطبق برسیستم اجرای داخلی :

محصولات هوشمند سازی ایرانی اکثرا در سیستم برق کشی سنتی قابل اجراست و نیازی به تغییرات اساسی و بسیار گسترده نیست و همین امر باعث میشود مشتریان بیشتر راغب به استفاده از آنها شود چرا که همین موضوع باعث می شود هر برقکاری بتواند با آموزش های ساده و ابتدایی سیستم راه اندازی و حتی در صورت بروز مشکل عیب یابی کند.اما اکثر سیستم های هوشمند سازی خارجی برای عیب یابی فقط نیازمند کارشناس مربوطه میباشد.در مورد برق کشی در خانه های هوشمند به طور مفصل قبلا صحبت کردیم، حتما به اون مقاله مراجعه کنید.

3- قیمت مناسب :

تجهیزات خانه هوشمند ساخت ایران با توجه به کیفیت بالای دارای قیمت مناسب تری نسبت به تجهیزات وارداتی اروپایی و امریکایی هستند.

تذکر: خواهشمندیم هیچ وقت محصولات با کیفیت ایران را با محصولات چینی بی کیفیت مقایسه نکنید چرا که قیمت مواد اولیه برخی محصولات ایرانی حتی از یک محصول چینی نیز بیشتر است پس همیشه محصول را با محصول هم رده خود و هم کیفیت خود مقایسه کنید تا تولید کنندگان داخلی نیز سعی در رقابت با محصولات اروپایی کنند نه اینکه به دنبال رقابت با محصولات چینی باشند و مجبور به کاهش کیفیت شوند.

4- خدمات در دسترس:

محصولات هوشمند ایرانی به دلیل اینکه در کشور طراحی و تولید می شوند پس شرکت های تولید کننده افرادی را جهت بررسی و تعمیرات این تجهیزات آموزش می دهند واین افراد عموما در دسترس شما هستند و در صورت بروز مشکل در تجهیزات هم کارشناس مربوطه سریع در محل حاضر می شود هم قطعات یدکی و جانبی به دلیل تولید در داخل بسیار موجود می باشد و به سرعت می توان سیستم را رفع عیب نمود.

5-استفاده آسان :

این سیستم ها عموما دارای زبان فارسی می باشند که باعث می شود در استفاده از این سیستم ها فرد راحت تر باشد و به سرعت کارکرد این تجهیزات را یاد بگیرد درصورتیکه تجهیزات خارجی عموعا به زبان انگلیسی هستند.

معایب خانه هوشمند ایرانی

1- به روز رسانی با تاخیر:

 

به دلیل اینکه برنامه نویسی این سیستم ها بسیار پیچیده و گسترده است و قدرت برنامه نویسی در ایران کمتر از کشورهای اروپایی است نرم افزارها با سرعت کمتری نسبت به موارد مشابه خارجی بروزرسانی می شوند.

2- اشکال در برخی ورژن ها :

به دلیل تحریم های کشورمان متاسفانه  امکان وجود نرم افزار در تمام ورژن های دستگاه ها خصوصا گوشی های آیفون نمی باشد و سیستم عامل ios عموما دسترسی نرم افزار های ایرانی را مسدود و مشکل ایجاد میکند.

هرچند شرکتهای ایران هر چند ماه نسخه جدید ارائه می کنند ولی ios نیز آن را بعد مدتی مسدود میکند.

3- تجهیزات محدود :

سیستم های خانه هوشمند تولید داخل دارای تنوع محدود تری نسبت به مشابه های وارداتی هستند آن هم به دلیل مشکلات در روند تولید میباشد برای مثال : یک شرکت هوشمند سازی داخلی به سختی می تواند یک تاچ پنل 7 اینچی ،یک تاچ پنل 10 اینچی و تاچ پنل 12 اینچی داشته باشد در صورتیکه ممکن است یک شرکت چینی فقط 5 مدل تاچ پنل 10 اینچ داشته باشد.

البته مزایا و معایب متعددی دیگری نیز می توان برای سیستم هوشمند ایرانی بیان کرد که بسته به برند تجهیز ممکن است و برد داشته باشد یا خیر که کلا از این مقاله فراتر است و باید در یک مقاله به صورت تخصصی شرح داده شود.

نکته مهم : یکی از با ارزش ترین دلالیل استفاده از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی رونق داخلی و حمایت از تولید و کارگران ایرانی است که باعث خواهد شد با خرید تجهیزات یک خانه از محصولات ایرانی چندین کارگر و مهندس ایرانی مشغول بکار شده و چرخ اقتصادی در گردش بماند اما با خرید محصولات وارداتی فقط شخص وارد کننده سود خواهد برد .

لیست خانه هوشمند در ایران

شرکت های متعدد و متنوعی در ایران مشغول به تولید محصولات خانه هوشمند هستند که برخی فقط مونتاژ میکنند برخی فقط قسمت هایی را تولید می کنند و برخی دیگر تمام تجهیزات را طراحی ، مونتاژ و حتی برنامه نویسی می کنند این شرکت ها در جای جای ایران قرار دارند از جمله ،تهران ،اصفهان ،شیراز و…
خانه هوشمند هایکا نیز با شروع به تولید برخی محصولات خانه هوشمند نموده و حتی محصولات دیگر را از محصولات تولید داخل استفاده می کند . البته در کیفیت محصولات در درجه  اول است، که همیشه شاخص اعتبار ما و شعار تبلیغاتی ما بوده است.
این شرکت از محصولات خانه هوشمند اصفهانی و ایرانی استفاده می کند و در بحث خانه هوشمند در اصفهان یکه تازی می کند.
تیم متخصص هایکا با تولیدکنندگان محصولات لوکس و بروز ساختمانی در تکمیل پروژه های خود میباشد لذا با شماره تماس های شرکت ارتباط برقرار کنید .

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها