ماژول ir،ماژول خانه هوشمند

در این مقاله می خواهیم ماژول خانه هوشمند را بررسی کنیم و اهمیتش در خانه هوشمند را ببینیم. شاید کمتر کسی باشد که نام خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان را نشنیده باشد و اهمیتش در زندگی روزمره را نداند چرا که سیستم هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی می شود در خانه هوشمند چندین سیستم به یک نقطه مرکزی متصل می شوند و این امکان را فراهم می کند تا وقتی بیرون از منزل و داخل منزل هستند تمامی سیستم هوشمند را مدیریت کنند .

 

انواع ماژول های خانه هوشمند

 

یکی از مهمترین ماژول های خانه هوشمند پردازنده مرکزی است و به این دلیل بسیار مهم است که تمامی سیستم هوشمند غیر از اینکه با هم ارتباط دارند به این پردازنده متصل هستند و امکان برقراری ارتباط بین سیستم های هوشمند را از بیرون و داخل منزل فراهم می کنند .

بعد از پردازنده مرکزی به سنسورها میرسیم که بعد از آن مهم ترین ماژول خانه هوشمند محسوب می شود و وظیفه آن انتقال پیام به پردازنده مرکزی است .

 

سنسور TIP :

یکی از انواع ماژول های خانه هوشمند سنسور TIP هست که دما و حرکت لحظه به لحظه به پردازنده مرکزی منتقل می کند .

سنسور PIR :

این سنسور برای تعریف سیستم امنیتی و اتوماسیون روشنایی استفاده دمی شود .

سنسور درب و پنجره :

که باز و بسته شدن درب و پنجره را به پردازنده اطلاع می دهد .

سنسور RF :

که امکان بازکردن درب ورودی ساختمان یا درب پارکینگ را از طریق تلفن همراه و تاچ پنل فراهم می کند .

تاچ پنل :

که جهت مدیریت و برنامه ریزی اجزای هوشمند بر روی دیوار نصب می گردد .

شیرهای برقی

 

 

View this post on Instagram

 

پروژه مسکونی دوبلکس خانه هوشمند هایکا 🔴کارفرما: آقای رفیعیان . 🔴موقعیت : کوی استادان . 🔴تجهیزات به کار رفته: . 🔺️سیستم های هوشمند . 🔺️روشنایی هوشمند . 🔺️سیستم کف خواب هوشمند . 🔺️کنترل هوشمندکولر گازی . 🔺️سیستم پرده برقی هوشمند . 🔺️تاچ پنل لمسی مرکزی جهت کنترل از بالا و پایین دوبلکس . ✅اگه برای هوشمند سازی ساختمانتون سوال یا ابهامی دارید مشاورین متخصص خانه هوشمند هایکا همیشه پاسخ گوی شما هستند . #خانه_هوشمند_پارمیس #خانه_هوشمند _هوشمند_سازس #هوشمندسازی #هوشمند_سازی_ساختمان #هوشمند_سازی_اصفهان #هوشمند_سازی_ #کلید_پریز_خارجی #کلیدلمسی #کلید_لمسی #تاچپنل #تاچ_پنل #پرده_برقی #پرده_برقی_هوشمند #سیستم_روشنایی #گرمایش_از_کف #کنترل_هوشمند

A post shared by خانه هوشمند پارمیس|parmis (@hyka.ir) on

برای کنترل آب و گاز مورد استفاده قرار می گیرند و مناسب مواقعی است که منزل نیستید و متاسفانه فراموش کرده اید که آنها را ببندید و می توانیم از راه دور آنها را ببندید .

رله هوشمند

وظیفه آنها قطع و وصل کردن برق در تجهیزات برقی است و برای تمامی سیستم های اعم از روشنایی ، سرمایش گرمایش ، شیر برقی ، پرده برقی و غیره می توان استفاده کرد .

 

مقالات مرتبط : ایا پرده هایی قدیمی را هم میتوان هوشمند کرد؟

در خانه هوشمند پارمیس کلیدهای لمسی پارمیس هر کدام ماژولی جداگانه هستند ، در واقع هر یک از کلید های روشنایی به گونه ای ماژول روشنایی خانه هوشمند نیز محسوب میشوند.

زیرا کلید لمسی روشنایی ، کلید لمسی کولر آبی ، کلید لمسی ترموستات که همه ی اینها غیر از اینکه قابلیت لمسی دارند توانایی ارتباط به موبایل و تاچ پنل را هم دارند .

در کلیدهای روشنایی پارمیس می توانیم همواره با تاچ پنل ، موبایل و ریموت کنترل چراغ ها را خاموش و روشن نماییم چه در منزل و چه خارج از منزل .

در کلید کولر آبی پارمیس نیز می توانیم به کمک تاچ پنل ، موبایل و ریموت کنترل کولر را خاموش و روشن نماییم حتی گاهی که فراموش کرده ایم کولر را خاموش کنیم و بیرون از منزل هستیم می توانیم با موبایل کولر را خاموش کنیم .

 

مقالات مرتبط : انواع کلید های لمسی و ویژگی های آن ها

ترموستات های پارمیس نیز که برای خود قابلیت ماژول را دارند و می توان فرمان حرارت و برودت را به آسانی اجرا کرد .

این کلیدها چون مانند یک ماژول عمل می کنند و می توان به راحتی به آنها فرمان داد و مانند یک چشم عمل می کنند و می توان فرمان حرکت و خاموش و روشن شدن چراغ ها و بقیه وسایل را به کمک تاچ پنل اجرا کرد. برای اطلاع از قیمت ماژول های خانه هوشمند به صفحه ی محصولات هوشمند سازی ساختمان مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها