وسایل-هوشمند

وسایل هوشمند

وسایل هوشمند کدامند ؟ به چه وسایلی هوشمند میگویند ؟ وسایل هوشمند با بقیه وسایل چه تفاوتی دارند ؟ کاربرد وسایل هوشمند چیست و در چه زمینه ای به ما کمک میکنند و…

شاید برای شما هم این سوالات پیش آماده باشد و بخواهید جواب آنها را بدانید ویا با بکار گیری وسایل هوشمند تغییر و تحول بزرگی در زندگی خود به وجود آورید ما در این مقاله قصد داریم شما را با وسایل هوشمند آشنا میکنیم و از ویژگیهای آنها توضیح دهیم .

وسایل هوشمند وسایلی هستند اغلب دارای کنترل از راه دور میباشند و یا قابل برنامه ریزی میباشند تا در مواقعی که حتی هیچ شخصی در محل حضور ندارد بتوانند عمل کنند ویا کاربر بتواند با ارسال فرمان از راه یک فرمانی را صادر و توسط وسیله هوشمند اجرا کند .
برای مثال برای شناخت بیشتر و بهتر این وسایل میتوان یک خانه هوشمند را مثال زد در خانه ی هوشمندی که تقریبا اکثر وسایل تحت شبکه هوشمند میباشند یعنی می توان به آنها از راه دورفرمان داد یا دسته از وسایل را بر روی حالت های خاصی برنامه ریزی نمود تا در زمانهای مورد نظر کاربر عمل کنند .

 

اولین و ساده ترین وسیله هوشمند در یک خانه هوشمند کلید ها میباشد که عبارت اند از کلیدهای روشنایی ،کلیدهای سیستم سرمایش وگرمایش ، کلیدهای پرده برقی و… این کلید ها این قابلیت را دارند که بتوان از بیرون از منزل به آنها فرمان داد توسط اپلیکیشنی که روی گوشی موبایل نصب میشود ویا از داخل منزل توسط ریموت کنترل یکی دیگر از وسایل خانه هوشمند پنل کنترل مرکزی میباشد .

این پنل بر رفتار تمامی کلید ها و تجهیزاتی که تحت شبکه است کنترل دارد و ما با استفاده از این پنل می توانیم فرمان گروهی و یا مستقل برای تجهیزات ارسال کنیم اما نکته خیلی جالب تر ومهم تر در کنترل پنل این است که به کاربرمی تواند طبق نظر و خواسته خود یک سناریو برای منزل تعریف کند تا وسایل هوشمند هر کدام در زمان مورد نظر به صورت کاملا هوشمندانه عمل کنند به طور مثال سناریویی به این شکل تعریف شود که هر روز صبح ساعت 7 به غیراز جمعه ها پرده ها باز شوند سیستم صوت موزیک ملایم پخش کند و دستگاه چای ساز روشن شود.

و این سناریو تا زمانی فعال باشد که کاربر هنوز د منزل حضور دارد مثلا تا ساعت 8 بعد از آن پرده ها بسته شوند سیستم صوت و چای ساز نیز خاموش شود. اما در روز های جمعه این سناریو ساعت 10 فعال شود و پایان آن فقط توسط فرمان کاربرباشد ( یعنی بصورت اتوماتیک سناریو متوقف نشود ).

از وسایل هوشمند در جهت جلوگیری از خطرات احتمالی مانند : انفجار ناشی از نشت گاز ، اتصالی برق و… نیز استفاده میشود مثل استفاده سیستم هوشمند تشخیص نشت گاز این سیستم از سنسورهای بسیار قوی در زمینه تشخیص نشت گاز تشکیل شده است و زمانی که تشخیص دهد نشت گاز صورت گرفته بصورت هوشمند فعال میشم و اعمالی را انجام می دهد از قبیل قطع انشعاب اصلی گاز، فعال کردن سیستم تهویه ، و… و از خطر افنجار و یا گاز گرفتگی افراد جلوگیری میکند.

– وسایل هوشمند در زمینه حفاظت و امنیت

در این زمینه نیز سیستم هوشمند دارای تجهیزات امنیتی بسیار قوی و در عین حال لوکس میباشد از جمله : دستگیره های دیجیتال هوشمند.

دستگیره دیجیتال

– دستگیره های دیجیتال هوشمند :

این دستگیره ها قابل نصب بر روی انواع درب ها میباشند و از امنیت بسیار بالایی بر خوردارهستند بطوری که ورود به داخل منزل را برای سارقین غیر ممکن کرده است زیرا این دستگیره های دیجیتال دارای قفل های بسیار قوی ضد ضربه و ضد اسید میباشند وبه غیر از کاربر هیچ شخصی قادر به باز کردن قفل نمیباشد.
از دیگر مزایای دستگیره هوشمند میتوان به روشهای فرمان دادن کاربر به دستگیره دیجیتال هوشمند برای باز کردن قفل و یا بر عکس اشاره کرد.

 

 

روش های فرمان دادن به دستگیره دیجیتال هوشمند :

– رمز
– اثر انگشت
– تشخیص چهره
– کارت (تگ)
– اپلیکیشن روی موبایل
– کلید مکانیکی

با این روشها دیگر لازم نیست نگران این باشیم که حتما برای ورود کلید به همراه داشته باشیم و افراد منزل می توانند هرکدام با توجه به سلیقه ی خود یک راه ویا چند راه برای باز کردن درب انتخاب کن.

دوربین-بی-سیم

– دوربین های هوشمند بی سیم :

دوربین های هوشمند بی سیم دارای کیفیت تصویر بسیار بالایی میباشند و این امکان را به شما می دهد که به راحتی بتوانید از هر جای دنیا که هستید محیط مورد نظر خود را بر روی اپلیکیشن مخصوصی که بر روی موبایل نصب میشود مشاهده کنید. و حتی این امکان را نیز فراهم میکند که شما بتوانید به صورت دو طرفه با افرادی که در محیط دوربین قرار دارند ارتباط صوتی بر قرار کنید. از ویژگیهای بسیار کار امد این دوربین ها میتوان به سنسور تشخیص حرکت و فرستادن آلارم به گوشی و دید در شب بود این دوربین ها اشاره کرد همین ویژگی ها باعث شده که این دوربین ها در زمینه ی مراقبت از سالمندان ، کودکان مورد استفاده قرار گیرند. نکته مهم تر این که این سیستم بدونه نیاز به DVR میباشد و برای ذخیره کردن تصاویر دوربین از مموری کارت استفاده میشود .

 

بیشتر بدانید: لیست تجهیزاتی که با خانه هوشمند کنترل میشود.

– آیفون هوشمند :

ایفون های هوشمند دارای ویژگی های خیلی جذابی هستند و همچنین امنیت بسیار بالاتری نسبت به ایفون های قدیمی از این رو امروزه اغلب بجای استفاده از ایفون های ساده قدیمی از نسل جدید ایفون ها استفاده میکنند تا از امنیت وآسایش بالاتری بر خوردار باشند .
ویژگیهای ایفون های نسل جدید عبارت انداز :

– ارتباط داخلی بین واحد ها و نگهبانی (ارتباط صوتی و تصویری)
– انتقال تصویر ایفون بر روی گوشی موبایل (با این ویژگی کاربر امکان اینا داره که حتی وقتی در منزل نیست بتواند مرا جعه کننده را ببیند و پاسخ او را نیز بدهد )
– ذخیره تصویر افراد مراجعه کننده
– دارای دوربین دید در شب
– قالبیت اتصال به دوربین های تحت شبکه

تمام تجهیزات هوشمندی که در این مقاله برای شما شرح دادیم قسمت بسیار کوچکی از وسایل هوشمند موجود در دنیای هوشمند هستند
وسایل هوشمند در زمینه های بسیار مختلفی در بازار موجو میباشند مثلا : سیستم های آبیاری هوشمند ، سیستم تهویه هوای هوشمند ، سیستم اطفاء حریق هوشمند، و…

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها