ساختمان هوشمند-خانه هوشمند هایکا

ساختمان های هوشمند و لذت و آرامش زندگی

 

در مقاله های قبلی به معرفی تک تک قابلیت های خانه هوشمند به صورت کامل صحبت کردیم.در این مقاله  به امکانات ساختمان های هوشمند در ایران میپردازیم .و آیا ارزش سرمایه گذاری دارند ؟ پاسخ این سوال پس از خواندن این مقاله در کامنت ها شما جواب بدید.

شاید قبلا اگر میگفتن با زدن یک دکمه می توان تمامی وسایل برقی خانه را کنترل نمود باور نمیکردیم اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این کار قابل انجام است . با بزرگتر شدن شهرها و زیاد شدن جمعیت و همچنین آلودگی هوا وقتی خسته از بیرون می آییم نیاز به این داریم که وارد یک منزل پر از آرامش شویم که تنها با زدن یک دکمه قبل از رسیدن به خانه نوشیدنی داغ را آماده کرده ، نور را برای استراحت آماده ، موسیقی دلخواه را پخش و …. وقتی به خانه می رسیم همه ی اینها آماده نوشیدنی را نوش جان می کنیم و خود را برای یک استراحت آماده می کنیم .

 

باید به این نکته توجه داشت که خانه محل زندگی و آرامش است که خانه ی هوشمند امروزه جزء یکی از تکنولوژی های برتر در عرصه ی ساختمان است در خانه های هوشمند کنترل روشنایی ، سرمایش گرمایش ، پرده ها ، سیستم صوت و ورود و خروج و …… هوشمند می باشد که از طریق نرم افزار و اینترنت چه داخل و چه خارج از منزل امکان پذیر است .

بیشتر بدانید:نحوه ی پیاده سازی صفر تا صد خانه هوشمند

در این خانه ها می توانیم از هر جایی که بخواهیم منزل را کنترل کنیم در واقع این خانه است که گوش به فرمان ساکنین آن است و با استفاده از تلفن همراه همه چیز را تحت کنترل خود در بیاورید . یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند مسئله امنیت در آن است این خانه ها هر گونه نفوذ غیر مجاز به خانه را تشخیص می دهند و پیام هشدار را ارسال می کنند.

یکی دیگر از مزایاهای خانه هوشمند صرفه جویی در مصرف انرژی است : آب ، برق ، گاز . برای مثال نیاز نیست سیستم گرمایش منزل را در طول روز روشن نگه دارید و می توانید قبل از رسیدن به منزل سیستم گرمایش خود را روشن کنید .

به زبان ساده تر خانه هوشمند ساختمان مدرنی است که همه ی اجزای آن و لوازم برقی به هم متصل هستند و با هم کار می کنند پس می تونین ببینین که خانه هوشمند چقدر مزایای زیادی دارد :

1-تحت کنترل قرار گرفتن همه وسایل خانه

2-صرفه جویی در مصرف انرژی

3-امنیت بیشتر

4-کنترلی شدن وسایل و لوکس شدن آنها

بعضی ها فکر می کنند که هوشمند سازی منزل فقط استفاده از موبایل و کنترل است و اینکه دیگر نیازی نیست که از جای خود بلند شوید .در صورتی که جدای از این مسئله و لوکس بودن منزل باید این نکته را فراموش نکنیم که خانه هوشمند می تواند جلوگیری کند از خطراتی که ما با فراموشی می توانستیم به بار بیاوریم، مثل نشت گاز یا روشن ماندن زیر غذا که می تواند باعث آتش سوزی شود.

بیشتر بدانید: قابلیت های اپلیکشن کنترل هوشمند و قابلیت های آن

اما می توانید با استفاده از نرم افزار خانه هوشمند خود شیر اصلی گاز را ببندید و با خیال آسوده و بدون خطر آتش سوزی به کارهای خود و یا مسافرت بپردازید .

همچنین با اجرای سناریویی مانند سناریوی حضور در محل در زمان مسافرت حالتی را شبیه سازی کنید که شخصی داخل منزل حضور دارد و خطر سرقت منزل را کاهش دهید .برای دیدن سناریو هایی که میتوان با خانه هوشمند پیاده سازی کرد کلیک کنید.

کنترل هوشمند خانه یک رویا نیست دیگه فقط کافیه شما با متخصصین ما تماس بگیرید تا مشاوره ی کاملا رایگان به شماارائه دهند.

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها