خانه هوشمند و حیوان خانگی

خانه هوشمند و حیوان خانگی، در این مقاله ما قصد داریم شما را با امکاناتی از خانه هوشمند آشنا کنیم که شاید تا به حال به آن فکر نکرده اید. امکانات و ویژگی هایی برای افردای که حیوان خانگی نگهداری می کنند و در طول روز مجبور به ترک خانه هستند و شاید ساعات زیادی را بیرون از منزل باشند و نگران حیوان خانگی شان هستند که درمواقعی که کسی پیش آن نیست اتفاق بدی رخ ندهد.

خانه هوشمندبرای این افراد نیز ویژیگ ها و آپشن های خیلی خوبی را به وجود آورده تا تا افرادی که حیوان خانگی دارند بتوانند با خیال آسوده منزل را ترک کنند و حتی در مواقعی که هیچ کس در منزل نیست با استفاده از خانه هوشمند بتوانند تمام کار هایی که در منزل دارند را از راه دور انجام دهند و از هر کجا که هستند مدیریت کنند.

 

خانه هوشمند و حیوان خانگی

 

حال به سراغ امکانات می رویم تا همه آنها را برای شما به طور کامل شرح دهیم:

1- نظارت از راه دور ( توسط دوربین )
2- تنظیم دمای محیط ( سرمایش، گرمایش )
3- ایجاد یک فضای امن و راحت برای حیوانات و افراد
4- سیستم غذا دهی اتوماتیک به حیوانات خانگی
5- صرفه جویی در مصرف انرژی برق
6- ردیابی کردن حیوانات بازیگوش خانگی (سگ، گربه و… )

 

1- نظارت از راه دور ( توسط دوربین )

 

در یک خانه هوشمند از دوربین های هوشمند در فضای منزل و اطراف آن نیز استفاده می شود که موجب بالارفتن امنیت منزل می شود. و همچنین با قابلیت ارسال تصاویر در لحظه توسط دوربین ها کاربر قادر به مشاهده تمامی نقاط دلخواه منزل خود خواهد بود و از هر کجای دنیا که باشد تنها با گوشی موبایل خود می تواند شاهد اتفاقاتی باشد که در اطراف و داخل منزل رخ می دهد . مثلا اگر حیوان خانگی مانند سگ و گربه داشته باشید، می تواند در مواقعی که در منزل حضور ندارند از طریق دوربین ها موقعیت حیوان خانگی خود را مشاهده کند و از اوضاع آن با خبر باشد.

2- تنظیم دمای محیط ( سرمایش ، گرمایش )

امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

یک خانه هوشمند این قابلیت را در اختیار ما می گذارد که ما از راه دور بتوانیم به سیستم سرمایش و گرمایش خانه دسترسی ذاشته باشیم و آن را کنترل کنیم به این ترتیب می توانیم حتی وقتی در منزل حضور نداریم از دمای محیط اطلاع داشته باشیم و بتوانیم آن را کنترل کنیم. فرض کنید یک پرنده در خانه نگهداری می کنید صبح پرده هارا میکشید و از خانه خارج می شوید چند ساعت بعد شدت نور آفتاب بیشتر می شود و آفتاب قفس پرنده را میگیرد، شما به راحتی می توانید توسط اپیکیشن روی موبایل خود پرده ها را ببندید و سیستم خنک کننده را فعال کنید. تا دمای محیط متعادل شود و یا برعکس اگر در فصل زمستان بودیم و هوا بطور ناگهانی سرد شد (تحت تاثیر بارش برف یا باران ) می توانیم سیستم گرمایش را فعال کرده تا دمای محیط به مقدار مورد نظر برسد و حیوانات خانگی در دمای مطلوب باشند.

نکته : خانه هوشمند حتی برای آکواریوم ها نیز سیستم کنترل دما را در اختیار شما میگذارد یعنی شما می توانید از را دور المنت آکواریوم خود را روی دمای مورد نظر تنظیم کنیم و یا برق آن را قطع کنید. همچنین می توانید کلیه ی سیستم هوای آکواریوم را کنترل کنید ( لازم به ذکر است که سیم روشنایی و حتی شدت نور آکواریوم هم قابل کنترل می باشد. )

3- ایجاد یک فضای امن و راحت برای حیوانات و افراد دیگر

فضای امن و راحت برای حیوانات

خانه هوشمند دارای قفل های هوشمند میباشد که کاربر می تواند از راه دور درب ها را قفل و یا باز کند. این ویژگی یک آپشن بسیار کار آمد محسوب میشود برای زمانی که شما بخواهید درب را باز کنید تا شخصی وارد منزل شود.

فرض کنید کنید یک روز که شما در منزل حضور ندارید و حیوان خانگی شما در خانه است پرستار آن می خواهد، پت شما را برای تزریق واکسن و… همراه خو ببرد، شما می توانید از راه دور درب منزل را از طریق تلفن همراه خود باز کنید و سپس بعد از خروج درب را مجددا قفل کنید (در تمام مراحل شما می توانید توسط دوربین های موجود ، منزل خود را کنترل کنید.)

4- سیستم غذا دهی اتوماتیک به حیوانات خانگی

فیدر های اتومکاتیک

در یک خانه هوشمند بوجود سیستم غذا دهی اتوماتیک دیگر نیاز نیست که نگران گرسنه ماندن حیوانات خانگی باشیم ما با استفاده از فیدر های اتومکاتیک و هوشمند می توانیم غذای حیوان خانگی خود را در زمان مناسب به آن بدهیم. این دستگاه از لحاظ شکل ظاهری شبیه به یک سطل کوچک می باشد که غذای حیوانات را در خود جای می دهد و در پایین این مخزن یک دریچه کوچک قرار دارد که طبق فرمان کاربر در زمان مورد نظر دریچه به مقدار لازم که آن هم شما تعیین می کنید، باز شده و غذای حیوان خانگی داخل ظرف ریخته می شود، این عملکرد کلی دستگاه بود که برای شما شرح دادیم اما این دستگاه هوشمند قابلیت های جذاب دیگری نیز دارد که برای شما شرح می دهیم.

 

هنگامی که ما فیدر هوشمند را به برق متصل کنیم و وای فای آن را فعال کنیم، این قابلیت را در اختیار کاربر می گذارد که در هر زمان و هر مکانی که بود بتواند به دستگاه فرمان دهد. همچنین توسط دوربین روی دستگاه عمل کرد آن و محیطی که فیدر در آن قرار دارد را مشاهده کند، حتی این امکان را به کاربرمی دهد که بتواند ارتباط صوتی بر قرار کند یعنی مانند یک میکروفن در گوشی خود صحبت کند و دستگاه صدای کاربر را پخش کند مثلا می تواند در زمانی که غذای حیوان را می دهد آن را صدا کند و توسط دوربین روی دستگاه همه ی اتفاقات را مشاهده کند.

5- صرفه جویی در مصرف انرژی برق

اکواریوم هوشمند

دریک خانه هوشمند با استفاده از سنسورهای هوشمند در مصرف برق به حد چشمگیری می توان صرفه جویی نمود. مثلا برای یک منزل که یک آکواریوم بزرگ در آن میباشد می تواند با استفاده از سنسور های گرمایشی مقدار گرمای آب و حتی محیط اطراف آکواریوم را اندازه گیری نمود و با توجه به تمامی موارد در مورد دمای آب المنت های آکواریوم را کنترل نمود( شدت گرمای آن را کم وزیاد کنیم ) و در مصرف برق صرفه جویی نمود و یا در تابستان توسط سنسورها می توان سیستم سرمایشی را کنترل نمود حتی رطوبت هوا را به میزان دلخواه تنظیم کرد که دائما سیستم سرمایش فعال نباشد و در مصرف برق صرفه جویی شود.

6- ردیابی کردن حیوانات بازیگوش خانگی (سگ ، گربه و…)

نظارت از راه دورحیوانات

در این مرحله می خواهیم شما را با ردیاب هایی آشنا کنیم که می توان توسط آن موقعیت حیوانات بازیگوش خود را ببینیم این ردیاب ها بسیار کوچک می باشند و می توان آن را در گردنبند های حیوانات و یا درون قلاده آنها به صورت کاملا مخفی جایگزاری کرد تا هر کجا که حیوان می رود کاربر بتواند از طریق گوشی موبایل خود آن را ردیابی کند، حتی می توان این ردیاب ها را به پنل مرکزی خانه هوشمند متصل نمود و از روی تاچ پنل مرکزی موقعیت حیوان خود را ببیند .

نکته : اگر حیوان خانگی شما به سرقت رفت شما می توانید در کوتاه ترین زمان موقعیت آن را در نقشه موبایل خود مشاهده کرده و سارق را نیز دستگیر کنید .

 

برخی از امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی را نام بردیم، گرچه خانه هوشمند امکانات خیلی بیشتری را هم به حیوانات و هم به صاحبان آن ها میدهد ولی در این مقاله ما سعی کردیم چند تا از مهم ترین ها را بگیم. اگر نیاز به مشاوره ی رایگان برای هوشمند سازی ساختمان خود دارید با کارشناسان هایکا تماس بگیرید.

 

 

سخن پایانی

قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که از مزایا و معایب زیادی برخوردارند. سرعت ساخت و استفاده آنها، در صنعت ساختمان سازی بسیار افزایش یافته است. به همین جهت، برند های زیادی در تولید این نوع قفل ها فعالیت دارند. قفل های دیجیتال بیشتر در ادارات و منازل مسکونی به کار برده می شوند.

پیشنهاد می کنیم، ابتدا نکات مهم مربوط به مدل های قفل های هوشمند را به طور کامل بررسی کنید. متریال، ظاهر قفل ها و ماندگاری و طول عمر این دسته از قفل ها، از جمله مواردی است که می بایست در نظر داشته باشید‌. در این مسیر می توانید از مشاوران و افرادی که در این زمینه دارای تجربه هستند نیز مشورت بگیرید. همچنین حتما پیش از خرید از چندین منبع، قیمت این محصولات را بررسی کنید تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

هایکا با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان در زمینه هوشمند سازی و تجهیز ساختمان های لوکس می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین هایکا امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر خرید : کلید لمسی ، کلید لمسی هوشمند ، خانه هوشمند ، پرده برقی ، دستگیره دیجیتال ، قفل دیجیتال ، آمپلیفایر لمسی ، بلندگو سقفی و بلندگو بلوتوثدار یاری نماید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها