سیستم تنظیم دمای هوشمند

تنظیم هوشمند دمای منزل چرا مهم است ؟

تنظیم هوشمند دمای منزل نکته ای بسار مهم است زیرا تنظیم دما خانه تاثیر ارتباط مستقیمی با احساس راحتی ما در خانه دارد و همه ی ما دوست داریم وقتی به خانه بر میگردیم تجهیزات سرمایشی و گرمایشی خانه تنظیم باشد و دما در حالت ایده آل قرار گرفته باشد امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی تجهیزات زندگی رو به هوشمند شدن می رود در مواقعی که میزان اختلاف دما بالا باشد دمای حرارتی زیادی را از دست می دهیم اما در مواقعی که این میزان پائین می آید ما تلفات حرارتی کمتری داریم با استفاده از سیستم های هوشمند تلفات دما و انرژی به حداقل می رسد .

پس با خانه هوشمند هایکا همراه باشید تا تاثیرات تنظیم  هوشمند دمای منزل و مزایای آن و به همراه نحوه ی عملکرد بدانیم.

 

در ساختمان هایی که مجهز به سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند است دمای خانه را می توان بر روی مانیتور رویت کرد و ساکنین می توانند دمای مد نظر خود را بر روی مانیتور آورده تا آن قسمت از خانه به دمای مورد نظر برسد با کمک سیستم سرمایش گرمایش هوشمند و دادن سناریو به تاچ پنل خود می توان قبل از ورود به خانه دمای خانه را تنظیم کرده تا وقتی به منزل می رسیم دما مطابق با خواست ما باشد که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شود . برای دیدن نحوه ی عملکرد کامل سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند این مقاله را  مطالعه کنید.

مصرف کنندگانی که به تازگی رو به هوشمند و ترموستات های هوشمند آورده اند در ابتدا از قیمت ترموستات ها شاکی هستند در صورتی که از مزایای مالی ترموستات هوشمند اطلاع ندارند و مورد هایی که در روش های سنتی وجود دارد مثل سرد بودن زیاد و یا گرم بودن زیاد اتاق دیگر در این روش وجود ندارند و این مشکلات بر طرف گردیده .

برای هرکس ممکن است که اتفاق افتاده باشد که بیرون از منزل باشد و یاد این بیفتد که وسایل سرمایشی و گرمایشی را خاموش نکرده و دیگر هم فرصت برگشتن به خانه را نداشته باشد اما خوب با داشتن سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند اصلا دیگر نگران این مساله نباشید چون خیلی راحت میتونین با گوشی ترموستات خود را خاموش کنید .

همین موارد باعث کاهش هزینه های گاز و برق می شود و در دوران کوتاهی پس از استفاده از ترموستات هوشمند این صرفه جویی باعث می شود ترموستات شما رایگان شده باشد .

برای اطلاع از قیمت ترموستات هوشمند  و خرید ترموستات کلیک کنید.

یکی دیگر از نگرانیهای ما فرزندانمون هستند مخصوصا فرزندان کوچک و نوزادان که نباید دمای اتاق آنها زیاد گرم و یا سرد شود با داشتن سیستم دمای هوشمند این نگرانی ها از بین می رود با این سیستم می توان هر اتاقی در خانه را به دمایی که می خواهیم برسانیم چون در یک خانه هرکس عادت دمایی متفاوتی دارد یک نفر گرمایی و یک نفر سرمایی است و اینطوری می توانند اتاق خود را به هر دمایی که می خواهند برسانند.

گاهی پیش آمده که وقتی از خواب بیدار می شویم باز هم احساس خستگی می کنیم که یکی از دلایل آن می تواند دمای اتاقمان باشد با تنظیم دما می توان این مشکل را حل نمود این کار را می توانید توسط ترموستات هوشمند و یا سیستم خانه هوشمند انجام دهید تا دمای اتاق به بهترین دمای مناسب شما تنظیم شود و از خواب خود لذت ببرید . این نیز یکی دیگر از مزایای تنظیم هوشمند دمای منزل می باشد.

تنظیم هوشمند دمای منزل

تنظیم هوشمند دمای منزل

برخی از سیستم های خانه هوشمند حتی می توانند عادات دمایی افراد را بسنجند و مطابق با این عادات برنامه ریزی می شوند برای مثال پسر خانواده سرمایی است و دوست دارد دمای اتاقش بیشتر از دیگر فضاهای منزل باشد و بر عکس مادر آنها گرمایی است و دوست دارد دمای اتاقش خنک باشد . سیستم هوشمند سرمایش گرمایش شما این عادات را به مرور زمان فرا میگیرد و مطابق همین عادات عمل می کند .
( اصل خانه هوشمند به سرمایش گرمایش هوشمنده )

در واقع کنترل خارج از منزل در اولویت اول بر روی تجهیزات سرمایش گرمایش است که باعث می شود فرد بخواهد سیستم سرمایش گرمایش را در خارج از منزل کنترل کند و شاید کنترل روشنایی خارج از منزل زیاد کاربردی و مهم نباشد .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها