سوالات متداول هوشمند سازی

مهم ترین سوالات متداول هوشمند سازی

 

درود به همه ی دوستان دوستدار تکنولوژی ،در مقاله ی قبل راجب سوالات مهمی که قبل از هوشمند سازی باید پرسیده شوند بحث شد اکنون به سوالات متداول هوشمند سازی که معمولا زیر پست اینستاگرام هایکا میپرسید میخواهیم پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید.

اگر در حال ساخت منزل شخصی و حتی ساختمانی برای فروش هستید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما جهت هوشمند سازی ساختمان خود حتما اقدام کنید چرا که علاوه بر مزایایی که خانه هوشمند برای ساختمان شما و حتی فروش ساختمان شما خواهد داشت اگر اقدام به هوشمند سازی نکنید چند سال دیگر ساختمان غیر هوشمند شما قدیمی محسوب می شود و به عنوان یک خانه نوساز نمی توان آنرا بفروش رساند .

اما اگر قصد هوشمند کردن ساختمان خود را داشته باشید احتمالا سوالات متدوالی در رابطه با هوشمند سازی در سر دارید که جواب آنها را نمی دانید پس ما برخی از این سولات را مطرح و پاسخ آنها را شرح می دهیم .تا بتوانیم شما دوستان دوستدار تکنولوژی را راهنمایی در انتخاب بهترین تجهیزات و شرکت های خانه هوشمند بکنیم.

همچنین از شما می خواهیم اگر سوال دیگری غیر از سولات زیر در ذهنتان بود در ادامه همین مقاله و یا مستقیما با کارشناسان ما مطرح کنید تا پاسخ آنها را دریافت کنید .

1-هوشمند سازی یا خانه هوشمند یعنی چه ؟

 

اولین سوال متدوال هوشمند سازی ایه که اصلا هوشمند سازی یعنی چی ؟؟ هوشمند سازی یعنی اینکه چراغ ها ، کولر ، پکیج ، فن کوئل ، پرده ها و… را بجای اینکه به صورت سنتی فقط از روی کلیدها روشن و خاموش کنیم یا پرده ها را دستی باز و بسته کنیم می توانیم علاوه بر کنترل دستی از طریق تاچ پنل های لمسی و نرم افزار موبایل کنترل کنیم و یا توسط هوش مصنوعی سیستم هوشمند کنترل شوند .

برای مثال با قرار گرفتن سنسورهای مختلف و متعدد می توان دما ، رطوبت ، نور و حتی حضور افراد در فضاهای مختلف را تشخیص داد و متناسب با آنها به سیستم ها و تجهیزات روشنایی ، سرمایش گرمایش و … دستور داد تا بهترین شرایط ایده آل برای افراد حاضر در منزل مهیا شود تا در آرامش و آسایش کامل در خانه زندگی کنند .

2-سیستم هوشمند چه سیستم هایی را کنترل می کنند ؟

ریموت کنترل

ریموت کنترل

این سوال یکی از سوالات رایج هوشمند سازی و همچنین به عنوان یک سوال سخت محسوب می شد چون تقریبا هر چیزی که با برق کار می کند را می شد به سیستم هوشمند متصل کرد تازه برخی سیستم ها هستند که در حالت عادی با برق کار نمی کنند و آنها را نیز می توان برقی کرد و تحت کنترل خانه هوشمند عبارتند از :
روشنایی ، سرمایش گرمایش ( کولر آبی ، کولر گازی ، فن کوئل ، پکیج و رادیاتور )
پرده ها ، سیستم صوت ، تلویزیون ، ریسیور ، سیستم امنیتی ، دوربین ، آیفون تصویری ، آبیاری باغچه ها ، نورپردازی نما ، قهوه ساز ، چای ساز و …
البته باید به این نکته توجه کنید که هر چقدر تجهیزات مورد استفاده بیشتر شود هزینه و پیچیدگی کار افزایش می یابد و عملکرد با سیستم نیز نیازمند آموزش بیشتر خواهد بود .

3-هزینه هوشمند سازی چقدر است ؟

 

یکی دیگه از سوالات متداول هوشمند سازی اینه که هزینه ی هوشمند هزینه هوشمند سازی به پارامترهای مختلف متعددی بستگی دارد که به طور مفصل در مقاله هزینه های هوشمند سازی توضیح داده شده اما این هزینه با توجه به میزان تجهیزات مورد استفاده در نوع سیستم هوشمند و بدنه انها می تواند از چند میلیون تومان ( 4 میلیون تومان ) آغاز و تا چند صد میلیون تومن شود که به شما پیشنهاد می کنیم متناسب با منطقه ساختمان خود و سبک ساختمان خود هزینه کنید چرا که گاها پیش آمده برخی افراد در مناطقی که کشش قیمت زیادی ندارند هزینه های بسیار زیادی کرده اند و متاسفانه بازگشت سرمایه مناسبی را نداشته اند لذا برای انتخاب سیستم هوشمند مناسب منطقه خود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند .

4-درچه مرحله ای باید هوشمند کرد؟

 

امروزه با وجود تجهیزات و پروتکل های جدید خانه های هوشمند تقریبا در هر مرحله ای حتی اتمام کار نیز امکان هوشمند سازی وجود دارد اما تجهیزات محدود تر و با قیمت بالاتری را می توانید استفاده کنید . بهترین زمان برای اقدام به هوشمند سازی قبل از اجرای تاسیسات برقی است که می توان نقشه ها را از ابتدا متناسب با نیازهای مشتری تهیه و لوله کشی و قوطی گذاری نیز متناسب با همین سیستم اجرا شود در این مرحله محدوده انتخاب شما بسیار گسترده بوده و مدل ها و پروتکل های متعددی را می توانید انتخاب کنید .

5-بهترین شرکت هوشمند سازی کدام است ؟

این سوال را اینگونه نمی توان جواب داد که فلان شرکت هوشمند سازی،  چرا که شرکت های هوشمند سازی  مختلف و متعددی وجود دارند که متناسب با بودجه پیش بینی شده شما می توانند بهترین باشند . اما می توانیم چند راهنمایی در این زمینه بکنیم :

الف) قیمت متناسب با کیفیت و کارایی یعنی اگر شما برای مثال 100 میلیون تومان می خواهید هزینه هوشمند کنید باید سراغ برندهای اروپایی بروید و امکانات و تجهیزات آنها استفاده کنید ولی اگر می خواهید 10 میلیون هزینه کنید به سراغ برندهای ایرانی و در نهایت چینی بروید چرا که بسیاری از برندهای چینی امکانات متعدد زیادی را با قیمت کمی عرضه می کنند ولی متاسفانه کیفیت پایینی دارند و مشتریان بعد از استفاده از آنها پشیمان شده و در برخی موارد راه برگشتی ندارند و مجبورند با سیستم نصب شده کنار بیایند و مشکلات آنرا به جان بخرند .

منظور کلی ما این است که قیمت و امکانات و کیفیت باید با هم متناسب باشند نه اینکه یک شرکت کوهی از امکانات و تجهیزات را با قیمت کمی عرضه کند شما همان موقع باید متوجه شوید که کیفیت و خدمات این سیستم مناسب نیست باید یک حقیقتی را به شما بگوییم و آن این است که کلا ذات هوشمند سازی دارای قیمت بالایی است و هزینه زیادی را متحمل می شود.

پس اولا به دنبال اجناس ارزان قیمت نباشید چرا که محصولات ارزان قیمت دارای کیفیت مناسب نیستند البته ممکن است یکی دو سال به شما کار بدهند اما این را بدانید سیستم هوشمند باید از محصولی استفاده شود که حداقل 10 تا 15 سال بصورت صحیح کار کند .

ب) گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر

این نکته حتی از مورد الف نیز مهم تر است چرا که بعضا برخی افراد از برندهای مطرح اروپایی نیز استفاده کرده اند ولی خدمات مناسبی دریافت نکرده اند یا آن شرکت در آن شهر نمایندگی خدمات فعال نداشته و با مشکلات بسیاری مواجه شده اند . پس در انتخاب محصول هوشمند خود حتما مطمئن شوید که شرکت معتبری گارانتی آنرا تضمین می کند . همچنین این شرکت دارای گروه خدمات و پشتیبانی فعال باشد تا در صورت بروز مشکل به سرعت مشکل شما را بر طرف کند .

می توانید از افرادی که قبلا از سیستم های هوشمند استفاده کرده اند تحقیق کنید که آیا از خدمات و پشتیبانی شرکت مورد نظر راضی هستند یا خیر ؟

6-سیستم هوشمد چگونه می تواند در فروش ساختمان کمک کند ؟

امروزه با توجه به ساخت و سازهای متعدد مشتریان کم برای واحدهای ساختمانی همچنین قیمت بالای آپارتمان ها ، سازندگان را به این کار واداشته که بجای استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت بر عکس از جدید ترین و بهترین متریال و محصولات در ساخت پروزه خود استفاده کنند تا در هنگام فروش واحدهای خود بتوانند از این متریال و امکانات استفاده کنند.

چرا که این روزها خریداران با پروژه های متعددی روبرو می شوند که بعضا در یک محدوده قیمتی هستند پس آن ساختمانی سریعتر فروش خواهد رفت که دارای مزیت های رقابتی بیشتری می باشد هر چند که قیمت آن کمی بالاتر از دیگر واحدها باشند .

پس فروش سریعتر واحدها و بازگشت سریع سرمایه می توانند سود اور باشد همچنین برخی سازنده ها با هوشمند سازی واحدهای خود قیمت فروش آنها را بالاترمی برد بعضا حتی از هزینه هایتمام شده نیز بیشتر می شود و باعث سود اوری سازنده می شود .
سوالات خود در رابطه با هوشمند سازی منزل هایتان یا ساختمان هایتان را با ما در میان بگذارید تا علاوه بر پاسخ به آنها ، آنرا بصورت مقاله آماده و در اختیار دیگران نیز قرار دهیم

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 votes
امتیاز محصول
ارسال دیدگاه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده کلیه پیام ها